Профспілки погрожують новою акцією протесту

У разі невиконання урядом домовленостей, Федерація профспілок готова знову вивести людей на вулиці.

Федерація профспілок України організує акції протесту у разі невиконання урядом домовленостей про соціальний захист трудящих, що передбачені Генеральною угодою.

Про це заявив голова ФПУ Василь Хара. Він наголосив, що на сьогодні уряд не виконує ряд пунктів Генеральної угоди між ФПУ та Кабміном, у яких ідеться про принципи взаємодії між владою та профспілками. За словами Хари, саме невиконання основних пунктів угоди щодо встановлення соціальних нормативів, відповідності мінімальної зарплати прожитковому мінімуму, наявність заборгованості із зарплат і змусила ФПУ вступити у колективну трудову суперечку з урядом.

Хара підкреслив, що у випадку, коли домовленості не будуть виконуватися, профспілки змушені будуть проводити акції протесту, “оскільки температура в трудових колективах дуже висока”.

Водночас він наголосив, що ФПУ не підтримуватиме жодні політичні акції. За словами Хари, “ми відмовлялися і будемо відмовлятися від будь-яких послуг політичних сил". "У нас є достатньо своїх ресурсів, зокрема, і людських, щоб організувати свої акції протесту”, - сказав він.

У свою чергу, заступник голови ФПУ Григорій Осовий зазначив, що сьогодні створюється трудовий арбітраж, куди увійдуть незалежні фахівці, котрі вивчатимуть вимоги ФПУ. Він нагадав, що дана процедура регламентується законом України “Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)”.

Керівник управління профспілкової роботи ФПУ Віра Орлова повідомила, що минулого року представниками ФПУ спільно з Держгірпромнаглядом виявлено на підприємствах понад 350 тисяч порушень, що на 100 тисяч більше, ніж в 2007 році. Вона вважає, що це є свідченням кризового стану економіки.

Голова ФПУ Хара також відкинув звинувачення опонентів у “розбазарюванні” майна профспілок. За його словами, федерація навпаки докладає всіх зусиль для повернення у свою власність незаконно проданого майна.

Крім того, він повідомив, що 11 і 12 березня відбудуться засідання президії та ради ФПУ, на яких планується ухвалити низку важливих рішень щодо діяльності ФПУ в умовах кризи. За його словами, передбачається висунути ряд ініціатив щодо захисту прав працівників у період економічної кризи.

Читайте також:

СПУ проведе антиурядову акцію у Львові

Працівникам Херсонського заводу почали виплачувати заборговану зарплату

Профспілки пообіцяли уряду некеровані акції протесту

Протестувальники перекрили Хрещатик

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: