Профспілки погрожують всенародним бунтом

Профспілки можуть виявитися безсилими перед масовою агресією зневірених людей.

Національний форум профспілок України попереджає владу про загрозу виникнення неконтрольованого всеукраїнського страйку в разі невжиття дієвих заходів щодо подолання кризових явищ, заявив голова НФПУ Мирослав Якібчук.

”Національний форум профспілок заявляє, що українське суспільство перебуває на порозі появи неконтрольованого страйкового руху, що може призвести до непередбачуваних наслідків для держави... Такі дії можуть вилитися у стихійний всенародний бунт”, - наголосив він.

За словами Якібчука, моніторинг ситуації на підприємствах свідчить про критичне соціальне становище працівників. У зв’язку з цим, наголосив він, трудові колективи понад тисячі підприємств готові до радикальних дій.

При цьому голова НПФУ запевнив, що профспілки ”за будь-яких умов підтримуватимуть інтереси трудівників і будуть інструментом їхнього діалогу з владою”.

”Але ми можемо виявитися безсилими перед масовою агресією зневірених людей, тисячі яких щодня втрачають роботу й засоби до існування”, - наголосив Якібчук.

Голова Національного форуму профспілок також закликав Генпрокуратуру жорстко реагувати на факти невиплати заробітних плат.

"Ми пропонуємо Генеральній прокуратурі ввести спеціальний відділ, і під контролем генпрокурора розібратися по кожному підприємству... Сьогодні там, де є затримка по виплаті зарплати, невиконання трудових угод, зменшення зарплати, - винні в ситуації повинні нести відповідальність”, - сказав він.

При цьому Якібчук зауважив, що у переважній більшості випадків винними у цих порушеннях є роботодавці та власники підприємств.

На його переконання, якщо власник не зміг забезпечити роботу підприємства, воно має бути націоналізоване або віддане іншому власнику.

Крім того, для стабілізації ситуації в усіх галузях НФПУ готовий ініціювати створення комісій за участі профспілок, власників та влади для розробки планів дій.

Нагадаємо, вчора Федерація профспілок України вступила у колективний трудовий спір з Кабінетом міністрів через невиконання урядом угоди з профспілками.

Читайте також:

Заборгованість по зарплатах сягнула мільярда гривень

Профспілки вже готові до загальноукраїнського страйку

Протестувальники перекрили Хрещатик


 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: