Профспілки пообіцяли уряду некеровані акції протесту

Федерація профспілок почала трудовий спір із Кабміном і попереджає, що люди можуть вийти на вулиці за кілька тижнів.

Федерація профспілок України вступила у колективний трудовий спір з Кабінетом міністрів. Причиною цього стало невиконання урядом Генеральної угоди з профспілками.

Про це заявив голова ФПУ Василь Хара.

За його словами, сьогодні Федерація профспілок і уряд мають діаметрально протилежні оцінки ситуації в країні. Зокрема, ФПУ має у розпорядженні тисячі листів робітників, які повідомляють про масову зупинку підприємств, зростання кількості звільнень, зменшення зарплат і соціальної допомоги.

Профспілкові лідери прогнозують, що ситуація в Україні суттєво погіршиться в березні. Хара нагадав, що 23 грудня минулого року профспілки проводили страйк, на якому передали уряду вимоги щодо термінової розробки антикризових заходів.

За словами Хари, станом на 11 лютого Кабмін не запропонував відповідної програми. Це й спричинило трудовий спір профспілок із Кабміном.

Зараз, за словами голови ФПУ, розпочалась така звана "процедура примирення". Тобто, створено спеціальну комісію за участі представників профспілок і урядовців, які спільно шукатимуть вихід зі складної ситуації, пов’язаної із зобов’язанням Кабміну перед профспілками.

"Це може бути максимум два тижні. За два тижні буде відомо, що буде насправді. Ми незацікавлені у затягуванні цього процесу, оскільки ситуація в економіці погіршується, і якщо ми не переконаємо Кабмін вжити кардинальних заходів із мінімізації наслідків економічної кризи, у нас в країні може бути біда. Люди вийдуть на вулиці, і ця некерована маса може спровокувати не просто безпорядки, не просто акції протесту, а й такі небажані події, які потягнуть за собою багато негативного в країні", - попередив Хара.

Він підкреслив, що першочерговою вимогою ФПУ до Кабміну є підтримка вітчизняних товаровиробників і збереження таких галузей промисловості, як металургія та машинобудування.

"Якщо вони (урядовці) усвідомлять, запропонують графік виконання наших вимог, ми готові розглянути цей графік і пояснити людям, що доведеться ще трішки почекати, перш ніж будуть реалізовані ці пункти. Якщо Кабмін не сприйме це правильно і відмовиться від виконання тих зобов’язань, які він підписав, ми змушені будемо перейти до жорсткої опозиції і нарощувати акції протесту", - зазначив Хара.

За його даними, сьогодні членами ФПУ в усіх регіонах України є близько 9 мільйонів людей. У понеділок же в Києві проходять Всеукраїнські збори голів первинних профспілкових організацій ФПУ.

Нагадаємо, на початку лютого лідери Федерації профспілок заявляли, що вони вже готові до початку загальноукраїнського страйку.

Велику акцію протесту ФПУ провела 23 грудня минулого року. Тоді страйк пройшов біля будинку уряду.

Учасники акції виступили з вимогами забезпечення всіх соціальних гарантій робітників, відміни безоплатних відпусток, в які своїх співробітників відправляють керівники українських підприємств, забезпечення повної виплати заборгованості із зарплати бюджетникам.

Читайте також:

Міліція розігнала мітинг на Хрещатику

Заборгованість по зарплатах сягнула мільярда гривень

Профспілки вже готові до загальноукраїнського страйку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: