Профспілки завтра перекриють центр Києва

10 тисяч людей проведуть завтра в Києві акцію протесту під гаслом "Поверніть наші зарплати!". Заодно поговорять з представниками влади.

У середу, 9 вересня, о 10:00 на Майдані Незалежності у м.Києві Національний форум профспілок України та трудові колективи підприємств розпочинають Всеукраїнську акцію протесту проти невиплат зарплат та нової хвилі звільнень, яка очікується восени.

Учасники протесту назвуть конкретні цифри заборгованості по зарплатах на різних підприємствам, в регіонах та секторах, а також запропонують владі конкретні кроки з подолання заборгованостей із виплатою заробітної плати на підприємствах з різною формою власності.

О 12:00 колони учасників мітингу прибудуть до будинку Кабінету Міністрів України (вул. Грушевського 12/2), де відбудеться брифінг організаторів акції та будуть вручені вимоги та системні пропозиції щодо плану ліквідації заборгованостей представникам Кабінету міністрів.

Дві інші колони учасників о 12:00 прибудуть до будинку Державної податкової адміністрації та Верховної Ради України, де буде заявлено про їхній обов’язок сприяти у ліквідації фінансових заборгованостей перед людьми праці.

Очікується, що в акції протесту візьмуть участь понад 10.000 тис представників трудових колективів з усіх регіонів України.

Нагадаємо, українські профспілки очікують восени нову хвилю звільнень та зростання заборгованості із зарплат.

Профспілковий моніторинг підприємств свідчить, що до кінця року кількість безробітних в Україні зросте на 400-500 тисяч.

У цілому, за даними профспілок, реальна кількість безробітних на порядок перевищує кількість зареєстрованих у службі зайнятості, - приблизно 3 мільйони людей. А заборгованість із зарплат, в тому числі і зарплат "в конвертах", до кінця року становитиме близько 3 мільярдів гривень.

При цьому вітчизняна статистика стверджує, що Україна знаходиться серед країн з найнижчим рівнем безробіття. Так, офіційно на початку весни в Україні було зареєстровано 897,8 тисячі безробітних - всього лише 3,2% від всієї кількості працездатного населення.

Але слід зазначити, що основою для розрахунку офіційних показників безробіття є звітності місцевих центрів зайнятості. Але ставати на облік туди безробітні українці не поспішають.

Читайте також:

Восени півмільйона українців втратять роботу

В Україні на кожне робоче місце претендують 9 безробітних

Янукович передрік пенсіонерам холод і голод

Безробіття в Європі досягло рекордного за 10 років рівня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: