Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Програма енергомодернізації будинків на старті: влада обіцяє українцям економію 50% на опаленні

Однак фонд співпрацюватиме лише з ОСББ – жеки не обслуговуватимуть.

Комуналка здешевшає ледь не вдвічі, однак не для всіх – це наслідок того, що в країні розпочав на повну працювати фонд енергоефективності.  Ця державна установа грошима підтримуватиме енергомодернізацію будинків і частково відшкодовуватиме витрати від встановлення індивідуального теплового пункту до теплоізоляції стін та труб, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Відносно нову висотку, зведену кілька років тому, продуває зусібіч. Там замовили енергоаудит і отримали найнижчу оцінку – Ж, тобто тепло в споруді тримається, десь як у хрущовках. Голова ОСББ демострує найбільші тепловтрати – це підвал і труби. Якщо все нормально утеплити, встановити індивідуальний теплопункт і прилади погодного регулювання, то дім почне економити, а платіжка за опалення зменшиться. "Прогнозовано 25% економія", - каже домоправитель.

Відео В Україні розпочав на повну працювати Фонд енергоефективності 

Ця державна установа грошима підтримуватиме енергомодернізацію будинків. Частково відшкодовуватиме витрати від встановлення індивідуального теплового пункту до теплоізоляції стін та труб. Якщо у будинку таке зробити, обіцяють у фонді,  платіжка за опалення зменшиться вдвічі, а то й більше.    

В Україні розпочав на повну працювати Фонд енергоефективності 

Це все в будинку з’ясували і підрахували не просто так – вони серед пілотних висоток, які співпрацюють із фондом енергоефективності. Це державна структура, що допомагає модернізувати житло. Версій модернізації дві: пакет легкий передбачає встановлення теплопункту, лічильників та утеплення труб, а в пакеті комплексному додається ще й утеплення стін, покрівлі та підвалів. "Платіжки за найдорожчі послугу – теплопостачання –можуть зменшитися і вдівчі, і більше", - запевняє міністерка розвитку громад і територій Альона Бабак.

Однак гроші на модернізацію житла у фонді так просто не дадуть – будинок має зробити енергоаудит, підготувати проектну документацію, взяти кредит у банку-партнері. На кожному етапі фонд компенсуватиме частину витрат. "Розмір гранту: на основну частину робіт 40% для легкого пакету, 50% на комплексну", - пояснила директорка фонду Юлія Головатюк-Унгурян.

У пілотному домі в Броварах на енергомодернізацію треба понад півмільйона гривень. Окрім компенсації фонду, тут планують залучити ще й кошти з міської програми. Мешканцям залишається зібрати лише 100 тисяч гривень. Люди вже подбали про це і акумулювали потрібні кошти. Приміром, квартирі в 65 квадратів зверху довелося платити 300 гривень на місяць, переробити труби та вставити теплопункт тут планують уже до початку опалювального сезону. Переплачені гроші, підрахували, повернуться вже за цей опалювальний сезон.

Що можна почати економити – не вірять мешканці сусіднього будинку. Панельну висотку обслуговує жек. "Вже там у той подвал зайти неможна – там прориває", - кажуть жителі, однак при цьому виступають категорично проти створення ОСББ. Із жеками фонд енергоефективності не спіпрацюватиме – програма з модернізації житла розрахована лишень на ОСББ. Прогнозують, що за рік програмою скористаються до трьох тисяч будинків.

Кореспондент ТСН Інна Боднар

енергоефективність, теплі кредити
Twitter/Володимир Гройсман

Залиште свій коментар

Вибір редакції