Програма "ПРОСТІР ЗМІН": Світлиця пані Оксани

Програма "Простір змін" розповідає історії про вдале втілення в життя соціальних та інноваційних проектів, що принесли реальну користь місцевій громаді, - про своїх переможців.

Програма "ПРОСТІР ЗМІН" створена Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну" для ідентифікації, підтримки, суспільного визнання активної молоді, що досягає успіху в різних сферах діяльності, пропонує та втілює в життя інноваційні та яскраві рішення. Цього року ми шукаємо небайдужих молодих жінок, чия успішна робота скерована на покращення життя громади. Ми розповідаємо про вже реалізовані успішні проекти, які принесли користь місцевій громаді та мали соціальне значення.

Світлиця пані Оксани, Хмельницька область, Оксана Арзамасцева.

У маленькій Грицівській громаді, так як і в більшості сіл, жінки не мають роботи і зовсім небагато часу приділяють культурному спілкуванню і позитивному вихованню дітей, тому що переважно вони заняті важкою фізичною працею по господарству. Багато таких жінок прагнуть до позитивних змін у житті, але не знають, як це здійснити.

"Світлиця пані Оксани" пропонує різні напрямки самодопомоги жінкам та сім'ям для спільного пошуку шляхів вирішення їхніх проблем. Це альтернативні методики виховання дітей, бізнес-планування, природне оздоровлення організму, гармонія у сімейних стосунках, духовний розвиток, позитивні фільми, музика, семінари та дискусії з неординарними особистостями, консультації психолога.

Завдяки активній діяльності група самодопомоги "Світлиця пані Оксани" переросла у грицівський жіночий осередок Фонду Сталого Розвитку "Стара Волинь".

Для спілкування та обміну інформацією у Світлиці організовуються періодичні Староволинські вечорниці на різноманітні тематики. В результаті спілкування та спільної творчості на вечорницях, талановиті безробітні майстрині організували майстерню одягу-оберегу "Радомира". В майстерні виготовляються індивідуальні замовлення одягу-оберегу та бісерних оберегів, а також проводиться навчання дітей бісероплетінню. Керівник майстерні - Олена Воєводіна.

Вже 5 років поспіль "Світлиця пані Оксани" є активним організатором грицівського благодійного Староволинського балу. Бал - це подія, яка піднімає духовність, культуру, традиції. Це високе мистецтво яке має здатність проникати в душу для позитивних перетворень особистості і громади в цілому.

Дуже важливий аспект діяльності "Світлиці пані Оксани" - це здоров'я. Світлиця ініціювала створення Інформаційного Центру "Здоров'я для громади", який розпочав свою просвітницьку діяльність, пов'язану з попередженням шкідливих звичок, ВІЛ/СНІДУ а також показ тематичних фільмів, відкриті дискусії з фахівцями.

Світлиця надихає до змін та розвитку і додає невистачаючу краплинку віри в свої сили всім хто долучається до неї.

Проект "Світлиця пані Оксани" - це приклад того як в селищі можна самоорганізуватися і допомогти самим собі і своїй громаді для вирішення існуючої проблеми.

Інноваційність проекту в тому що все це відбувається в сільській місцевості. Не дивлячись на те, що соціально-економічний стан в громаді, як і в більшості сіл України, вкрай нелегкий: будинок культури і школа в аварійному стані, величезна бібліотека взагалі не опалюється, молодь виїжджає, - жінки самотужки долають безвихідь.

Вони знаходять підтримку своїй діяльності як в місцевій громаді, так і в міжнародних фондах. Тісно співпрацюють з Корпусом Миру США в Україні. Проект "Світлиця пані Оксани" є прекрасним прикладом самоорганізації і самодопомоги, який може стати "наочним посібником" для інших сільських жінок і не тільки жінок, він демонструє як можна організовуватися і долати життєві труднощі в малих громадах.

Усю інформацію про цьогорічний проект "Жінки-лідери" від Фонду "Відкрий Україну" Ви можете дізнатися тут. Тут Ви також можете заповнити анкету для участі в проекті.

Читайте також:

Соціальний проект "Жінки-лідери" від Фонду "Відкрий Україну"

Програма "ПРОСТІР ЗМІН": транспортна служба перевезення для неповносправних осіб у Львові

Програма "ПРОСТІР ЗМІН": Дитячий Рух 4Н (Форейч)

Програма "ПРОСТІР ЗМІН": Проект "Почуй мене" та пральня "Паросток"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: