Програма "ПРОСТІР ЗМІН": Торба-Природі

Програма "Простір змін" розповідає історії про вдале втілення в життя соціальних та інноваційних проектів, що принесли реальну користь місцевій громаді.

Програма "ПРОСТІР ЗМІН" створена Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну" для ідентифікації, підтримки, суспільного визнання активної молоді, що досягає успіху в різних сферах діяльності, пропонує та втілює в життя інноваційні та яскраві рішення. Цього року ми шукаємо небайдужих молодих жінок, чия успішна робота скерована на покращення життя громади. Ми розповідаємо про вже реалізовані успішні проекти, які принесли користь місцевій громаді та мали соціальне значення.

Торба-Природі, Олександра Кольцова, Київ

Проект "Торба-Природі" спрямований на зменшення використання пластикових пакетів у побуті. У рамках проекту виробляють та розповсюджуються торби багаторазового використання. З початку 2008 року, коли запущено проект, вже розповсюджено більше 300 таких торб, переважно у Києві. Частина з моделей продається, виручені кошти частково покривають виготовлення торб, які безкоштовно роздаються на концертах гурту "Крихітка Цахес" та різних мистецьких акціях.

На підтримку проекту створено сайт http://torbanature.org, проект широко висвітлюється у ЗМІ.

Також проект передбачає проведення лекцій для школярів і студентів. Тематика – екологія, безпечний секс та профілактика СНІДу, здоровий спосіб життя без наркотиків та алкоголю. У березні 2008 року пілотні лекції було проведено для учнів 10 класу однієї з київських шкіл.

Інноваційність проекту полягає у порушенні проблеми масового користування пластиковими пакетами при покупках у супермаркетах та пропозиції легкого вирішення цієї проблеми – використання багаторазових торб. В Україні це перша акція проти використання поліетиленових пакетів, які завдають великої шкоди природі. Іноваційний підхід також і у розповсюдженні інформації про акцію, яка здійснюється по каналах світських модних ЗМІ. Власне самі торби пропонуються не лише як прямий замінник пакетів, а ще й як елемент стилю, що викликає більшу увагу та повагу до акції.

Окрім явних екологічних переваг від реалізації проекту (наприклад, кожна людина у середньому купує 180 пакетів на рік, таким чином вже запобігнено купівлі приблизно 54 тис пакетів), є дуже велика користь для громади, яка пов'язана з активізацією механізмів громадянського суспільства та звернення уваги на громадянські ініціативи.

Усю інформацію про цьогорічний проект "Жінки-лідери" від Фонду "Відкрий Україну" Ви можете дізнатися тут. Тут Ви також можете заповнити анкету для участі в проекті.

Читайте також:

Соціальний проект "Жінки-лідери" від Фонду "Відкрий Україну"

Тато-школи (школи молодих татусів)

Програма "ПРОСТІР ЗМІН": Дитячий Рух 4Н (Форейч)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: