Програма "ПРОСТІР ЗМІН": транспортна служба перевезення для неповносправних осіб у Львові

Програма "Простір змін" розповідає історії про вдале втілення в життя соціальних та інноваційних проектів, що принесли реальну користь місцевій громаді, - про своїх переможців.

Програма "ПРОСТІР ЗМІН" створена Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну" для ідентифікації, підтримки, суспільного визнання активної молоді, що досягає успіху в різних сферах діяльності, пропонує та втілює в життя інноваційні та яскраві рішення. Цього року ми шукаємо небайдужих молодих жінок, чия успішна робота скерована на покращення життя громади. Ми розповідаємо про вже реалізовані успішні проекти, які принесли користь місцевій громаді та мали соціальне значення.

Транспортна служба перевезення для неповносправних осіб у місті Львові

"Соціальне ТАКСІ", розповідає автор проекту Юрій Лопатинський:

"З липня 2008 року "Народна допомога – Львів" спільно з партнерами, чернівецьким об'єднанням громадян "Народна допомога" та "Volkshilfe Österreich", за підтримки Федерального міністерства соціального забезпечення та захисту прав споживачів Австрії та Львівської міської ради, розпочала реалізацію проекту "Соціальне таксі".

Задекларованими цілями проекту були: перевезення неповносправних осіб, створення робочих місць для неповносправних осіб та запровадження моделі соціально-економічного підприємства. Планування проекту та його впровадження для міста були важливими, оскільки кількість неповносправних у місті, за різними підрахунками, становить близько 20 000 осіб, більшість з яких залишаються закритими у чотирьох стінах.

У ході реалізації проекту станом на жовтень 2008 року було здійснено понад 450 перевезень потребуючих, створено місце праці для трьох інвалідів І групи та сформовано команду людей, які живуть проектом і готові вкладати свої сили у його подальший розвиток.

Окрім наведених позитивних результатів, проект характеризується ще новими, наперед не планованими факторами. Служба перевезень стала для Львова об'єднавчою платформою громадських організацій міста, які працюють з неповносправними. На базі диспетчерського відділу Служби, зароджується консультаційний пункт, перетворюючи його у "довідкову службу з питань неповносправності" і, в свою чергу, активуючи та відроджуючи всі види послуг, якими, відповідно до законодавства, мали б забезпечуватись особи з особливими потребами.

А найголовнішим аспектом проекту ми називаємо активацію (пробудження) самих неповносправних міста. Особи, які раніше волею долі були відмежовані від громади, отримують можливість відчути себе її активними членами, здійснюючи "звичайні" поїздки відповідно до своїх потреб, таким чином навчаючись їх формувати, оцінювати своє становище у суспільстві та доповнювати своїми загальне обличчя міста.

Вихідною точкою ідеї життєдайності проекту є зростання зацікавлення до соціального підприємництва - можливості навчитися самостійно заробляти кошти, стаючи незалежними від грантодавців, спонсорів чи держави.

Соціальне підприємство у нашому випадку – це одночасне надання соціальних та комерційних перевезень, з використанням партнерських відносин із представниками бізнесу. Новою можливістю для організації є входження у сегмент звичайного таксі. За допомогою 2 автомобілів та одноразового фінансування послуги у 2009 році ми, надаючи із соціальними також і комерційні перевезення, спільно з місцевим перевізником, надаючи йому у користування автомобілі у вільний від соціальних перевезень час, отримували постійні фінансові надходження, які, відповідно до напрацьованого бізнес-плану, спрямовуватимемо на потреби проекту.

Цілі і завдання проекту

За час роботи проекту, формуючи власну базу даних клієнтів Служби, ми часто отримували прохання про перевезення бідних (часто самотніх) осіб похилого віку. Такий факт наявності поряд із 20 000 неповносправних осіб орієнтовно 10 000 бідних осіб похилого віку, свідчить лише частково про потребу у такій Службі у місті, а ми (ті, хто надає послугу) більш ніж переконані у її необхідності та доцільності.

Продовження надання соціальної послуги з перевезення осіб із особливими потребами, тобто уможливлення мобільності обмежених співмешканців, і є основною метою проекту. Окреслюючи мету проекту, керуємося ідеєю творення відкритого та доступного суспільства, бо вже наявний досвід реалізації проекту свідчить про те, що надана можливість поїхати кудись за своєю потребою дає людині можливість самій сформувати свою ж потребу. А самостійно сформована потреба, у своє чергу, активує раніше замкнену особистість та надає їй можливість вільного висловлення, що і є основним принципом відкритого, громадянського суспільства.

Відповідно основним завданням проекту є стабільність Соціальної служби для надання соціально-побутової послуги: транспортної послуги (відповідно до Закону України "Про соціальні послуги") особам з особливими потребами, а також для поступової активації кожної раніше ізольованої окремої особистості.

Для реалізації поставленого завдання маємо команду з керівника проекту, диспетчерів (інваліди І групи) та водіїв. Також власним надбання вважаємо партнерські відносини з громадськими організаціями міста Львова, які працюють із особами з особливими потребами, партнерство та обіцяну підтримку від Львівських бізнес-структур, а також співпрацю з управлінням соціального захисту Львівської міської ради.

Власним внеском у проект вважатимемо: самостійний пошук коштів на місцевому рівні, використовуючи механізм фандрейзингової кампанії, яку вже розпочали; у партнерстві зі Львівським обласним відділенням Українського Фонду Реабілітації Інвалідів – доступне приміщення для диспетчерів; пов'язані із офісною діяльністю витрати та офісну техніку для забезпечення діяльності служби; залучення отриманих коштів внаслідок партнерства із місцевим перевізником, які плануємо використати на купівлю пального для автотранспорту.

Зміни, які очікуються в короткостроковій перспективі від реалізації проекту:

У ході реалізації проекту будуть отримані наступні результати:

  • здійснені орієнтовно 3 000 перевезень потребуючих осіб обладнаним транспортом;
  • надані 3 робочих місця диспетчера (2 із яких транзитні) інвалідам І групи;
  • запровадження моделі Соціального таксі як прикладу для розвитку подібних у місті;

Довгострокові результати проектної діяльності

Реалізація проекту Соціального таксі дозволить досягнути кількох довготривалих результатів:

  • активація (пробудження) раніше ізольованих мешканців міста з особливими потребами;
  • новий крок у створенні доступного та відкритого суспільства;
  • укріплення громадської організації у розвитку соціально-економічного підприємства із можливістю співпраці з комерційними структурами;
  • періодичне одержання коштів від вищеописаної діяльності, які організація в подальшому спрямовуватиме на розвиток як даної послуги, так і здійснення інших статутних завдань;
  • посилення ролі організації у соціальній сфері міста як рівноправного партнера;
  • активна участь у поширенні ідеї соціальної відповідальності бізнесу через розвиток структури організації."

Усю інформацію про цьогорічний проект "Жінки-лідери" від Фонду "Відкрий Україну" Ви можете дізнатися тут. Тут Ви також можете заповнити анкету для участі в проекті.

Читайте також:

Соціальний проект "Жінки-лідери" від Фонду "Відкрий Україну"

Тато-школи (школи молодих татусів)

Програма "ПРОСТІР ЗМІН": Дитячий Рух 4Н (Форейч)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: