Прокуратура: ДАІ штрафує не тих водіїв, що порушують правила

Кримська прокуратуру вважає метод фотофіксіції порушень недосконалим. Водії скаржаться, що "Візири" часто "вихоплюють" дані про швидкість сусідньої машини.

Прокуратура Криму опротестовує постанови ДАІ про штрафування водіїв на підставі фотофіксації порушення засобом "Візир". У наглядовому відомстві вважають, що фото, за якими автомобілістів карають штрафами, не доводять їхньої провини.

Під час перевірки постанов ДАІ прокуратура виявила, що більшість з них стосуються перевищення швидкості у межах населених пунктів, проте ознак цих пунктів на фото не видно.
За словами керівника адмінвідділу Прокуратури АРК Юлії Левіної, довести, що фото здійснено саме в тому місці, де зазначує інспектор ДАІ, неможливо.

На її думку, раціональніше було б зупиняти водіїв одразу після фікції порушення і на місці виписувати їм постанову.
У ДАІ для прокуратури свої аргументи. Зокрема, в них є право на приховане спостереження, в такому разі інспектори не повинні зупиняти порушника.

Аби у порушників не було сумнівів, їм надсилають дві фотографії, зроблені одна за одною. На першій – авто з фіксацією швидкості, на другій - місце порушення.

Як повідомив, старший інспектор взводу супроводження Віктор Гуньков, на фото фіксується час, з точністю до секунд. Це свідчить про те, що фото зроблені один за одним.

Дехто з порушників також стверджують, що їм приписали чуже перевищення швидкості, мовляв, прилад "ухопив" її з сусіднього авто. Ці закиди щодо фальсифікацій "Візира" у ДАІ категорично заперечують. Експеримент ТСН також підтвердив неможливість такої ситуації. У незгодних водіїв є вихід у разі сумнівів звернутися до суду.

Докладніше про фотофіксацію порушень ДАІшниками дивіться у відео ТСН.

Читайте також:

Тернопільський губернатор кілька років їздив на машині з липовими номерами

Рада скасує техогляд автомобілів

Даішники побили пенсіонера за прохання розмовляти українською

На Полтавщині встановили пам’ятник ДАІшнику

ВідеоСумнівний "Візир"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: