Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Прокуратура Криму підготувала підозри Берії та Сталіну через депортацію кримських татар

Кримчани хочуть відновити історичну справедливість.

Сьогодні, 18 травня, у річницю депортації кримських татар з півострова, генпрокурор Юрій Луценко провів зустріч щодо розслідування справи про масове переселення корінного населення у радянські часи.

Як повідомляє кореспондент ТСН, на зустрічі присутні лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв та прокурор Криму. Справу щодо депортації кримських татар розпочали у 2014 році.

За повідомленням ГПУ, на цей момент складено реєстр насильницьки переміщених осіб, що підтверджено висновком інституту демографії.

"Саме насильницьке переселення понад 200 тисяч людей до непристосованих районів, призвело до смерті сотень людей", - зауважив генпрокурор, уточнивши, що загинула майже половина населення.

"Підготовлені проекти підозр щодо Сталіна і Берії", - про це повідомив прокурор Криму.

Луценко зустрічається з кримськими татарами
ТСН/Неллі Ковальська
Томи справи щодо депортації

У прокуратурі наголошують, що "не борються з мертвими", а хочуть встановити історичну справедливість у події, внаслідок якої загинули люди. Також у справах йдеться про виконавців злочинних рішень, які нині живі.

Нагадаємо, в Україні вшановують пам'ять депортованих радянською владою кримських татар. Пам'ятні заходи зокрема відбудуться на Чонгарі – поблизу з адмінкордоном з окупованим нині Кримом.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

ВідеоВ Україні відзначають 73 роковини депортації татарського народу з Криму

Залиште свій коментар

Вибір редакції