Російській мові на Луганщині залишили статус регіональної

Прокуратура Луганщини не оскаржуватиме рішення Луганської обласної ради про надання російській мові статусу регіональної.

Прокуратура Луганської області не оскаржуватиме рішення Луганської облради "Про реалізацію конституційних гарантій на вільне використання російської мови, інших мов національних меншин у Луганській області".

Про це повідомив начальник відділу захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури в Луганській області Віталій Мичка.

"Дійсно, ми вивчали цю ситуацію і рішення обласної ради. І, на нашу думку, підстав для прокурорського втручання немає", – зазначив Мичка.

"По-перше, в самому рішенні взагалі немає будь-яких юридичних формулювань, які б надавали статус російській мові регіональної або іншим чином визначали її юридичний статус. Резолютивна частина цього рішення полягає у тому, щоб інформувати громадськість про те, що існує рішення Конституційного Суду України від 14 грудня з його цитуванням і ст. 5 Закону України "Про мови", згідно з якими громадяни мають право звертатися до державних органів, підприємств, установ українською, російською або іншою мовою, прийнятною для сторін", – стверджує Мичка.

За його словами, "це рішення (облради - ред.) носить більше інформативний характер і може розглядатися виключно в політичному сенсі, а юридичного підґрунтя для прокурорського втручання немає".

"Облрада вирішила довести до відома населення положення діючого законодавства. Тут не має таких формулювань, як визначити російській мові регіональний статус мови, як це було 2006 року, коли були підстави для вжиття заходів реагування. Які мотиви (прийняття цього рішення – ред.) - це не наша компетенція. За своєю юридичною суттю, воно нічого не вирішує, тому що громадяни і так звертають російською мовою", – додав чиновник.

Нагадаємо, 27 травня депутати Луганської обласної ради прийняли рішення про надання російській мові статусу регіональної.

Читайте також:

Мер Одеси ліквідував усі українські школи

Керівництво Донбасу пообіцяло завжди любити й розвивати російську мову

Затулін, Марков і група "Любе" приїхали до Криму славити російську мову

В ПР запропонували відзначати День російської мови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: