Прокуратура назвала версії аварії на шахті

Слідство розглядає п’ять версій аварії на шахті імені Засядька в Донецьку.

Шахта імені Засядька
УНІАН
У Генпрокуратурі вважають, що робити заяви про причини аварії на шахті можна лише після ретельного розслідування.
Генеральний прокурор Олександр Медведько озвучив ті версії аварії, які наразі бере до уваги слідство: перша версія - вибух стався внаслідок порушення посадовими особами технологій видобутку вугілля; друга - порушення правил безпеки використання приладів і обладнання; третя - порушення правил безпеки при видобутку вугілля на ділянці; четверта - порушення правил сейсмологічного та повітряно-газового контролю відповідними посадовими особами. 

Крім того, Олександр Медведько зауважив, що слідчий також до цих чотирьох версій дописав версію "теракт". "Але впевнений, що цього не було", - наголосив він. 

Інформуючи далі щодо розслідування причин трагедії на шахті, Олександр Медведько зауважив, що 19 листопада за його вказівкою справу було передано для розслідування з Донецької обласної до Генеральної прокуратури, а слідчу групу доручено очолити слідчому, який свого часу працював у Донецьку й займався розслідуванням саме таких справ.
За словами генпрокурора, неможливість доступу до місця вибуху дещо ускладнює просування слідства, але він запевнив, що ведеться воно активно. 

Водночас генпрокурор висловив сумнів, що 11 шахтарів, яких ще й досі не знайдено, навряд чи живі. "Ті обставини, які є, дають нам підстави вважати, що ці люди загинули", - сказав він. 

Також генпрокурор поінформував, що у справі проведено 89 судово-медичних експертиз та виконано всі інші можливі експертизи, залучено документи, що стосувалися діяльності шахти та безпосередньо ділянки видобутку вугілля, де стався вибух. 

Водночас генпрокурор не погодився з припущенням окремих осіб, що причиною вибуху став саме метан і несправність обладнання контролю. Він наголосив, що "спочатку треба провести досудове слідство, потім робити висновки".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: