Прокуратура оголосила, в чому звинувачують скандального екс-мера Слов'янська Штепу

Прокуратура оголосила, в чому звинувачують скандального екс-мера Слов'янська Штепу

Штепа запевняє, що давала інтерв'ю про підтримку терористів під тиском.

Штепа не визнає себе посібником терористів і стверджує, що була проти "ополченців".

4 березня в Харкові на суді скандальному екс-мерові Слов'янська Нелі Штепі оголосили обвинувальний акт.

Документ займає 24 сторінки, держобвинувачі читали його по черзі і на це пішло трохи більше години, передає Інтерфакс-Україна.

Штепу звинувачують у проведенні незаконного соцопитування з питання федералізації, а також у тому, що вона не вжила адекватних дій по звільненню захопленої будівлі міськвідділу міліції, де зберігалося 479 одиниць табельної зброї, і в інтерв'ю ЗМІ закликала не звільняти його.

В обвинувальному акті також зазначено, що Штепа висловлювала підтримку сепаратистам, не перешкоджала захоплення міськради і дозволила бойовикам "ДНР" зайняти місто, що призвело до окупації Слов'янська з 12 квітня по 5 липня минулого року. Крім того, за словами прокурорів, Штепа сприяла організації та зміцненню незаконних блокпостів.

В обвинувальному акті також зазначено, що за час окупації і бойових дій у Слов'янську загинуло 117 осіб, 198 отримали тілесні ушкодження. Пошкоджені 1574 будинків, а також об'єкти житлово-комунальної інфраструктури міста.

Однак Штепа відмовилася визнати себе винною в пособництві терористам.

"Ці інтерв'ю - я була в полоні! Ну, коли я могла дати інтерв'ю в спортивному костюмі, не нафарбована і не накручена?!", - заявила Штепа.

Вона підкреслювала, що починаючи з 16 квітня, більшу частину часу, коли відбувалися події, в яких її звинувачують, вона перебувала в полоні.

"Я - одна з небагатьох мерів, який відмовився працювати на ополченців. 16 квітня я була захоплена ополченцями. Була в полоні 81 день. До всіх статей, які мені інкримінують прокуратура і СБУ, я не маю ніякого відношення... Сьогодні Харківська прокуратура працює не на Україну, вона працює на сепаратистів", - заявила Штепа.

У судовому засіданні оголошено перерву до 30 березня. За цей час держзвинувачення має підготувати перелік доказів, які пропонується досліджувати в ході процесу.

Нагадаємо, на захист Штепи в суді виступить колишній голова Донецької ОДА Сергій Тарута.

Повʼязані теми:

Наступна публікація