Прокуратура оприлюднила відео жорстокого побиття в'язнів працівниками одеського СІЗО

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Прокуратура оприлюднила відео жорстокого побиття в'язнів працівниками одеського СІЗО

Слідчі порушили кримінальні провадження за фактами катування, недбалості, пропаганди тоталітаризму тощо.

Одеська прокуратура виявила факти катування в скандальному СІЗО та оприлюднила відео, на яких працівники установи жорстоко б'ють утримуваних арештантів.

Відповідні відео прес-служба відомства виклала на своєму офіційному YouTube-каналі.

Як видно на записах, люди спортивної статури у військовому одязі й балаклавах б'ють арештантів ногами і кийками, а за їхніми діями спостерігають працівники в уніформі.

"Усі вони - співробітники пенітенціарної служби. Складність у тому, що вони без шевронів і в масках. Але навіть якщо ти просто дивишся на побиття, це теж порушення закону. Такими діями можна тільки спровокувати людей, а не заспокоїти", - наголосив прокурор області Олег Жученко.

За його словами, під час розслідування моторошного вбивства інспектора СІЗО слідчі виявили факти нелюдського поводження з утримуваними та відкрили провадження за статтею про перевищення службових повноважень. Проте згодом прокуратура змінила кваліфікацію справи на катування, за що зловмисникам загрожує до 10 років ув'язнення.

Окрім цього слідчі інкримінують працівникам ізолятора службове підроблення, а також пропаганду тоталітаризму – через те, що в одному з кабінетів знайшли портрет відомого радянського діяча Фелікса Дзержинського.

Таким чином, загалом прокуратура відкрила п'ять кримінальних проваджень у справі одеського СІЗО - за фактами вбивства, недбалості, катування, службового підроблення та пропаганди тоталітаризму.

Окремо Жученко запевнив, що зґвалтування інспектора, згідно з даними судово-медичної експертизи, не було.

"Ми зробимо все, щоб керівництво слідчого ізолятора і вищі начальники були покарані. Вони несуть відповідальність в тому числі і за те, що співробітники установи фактично перебувають у тих же умовах, що й ув'язнені, фактично відбувають покарання", - додав він.

Нагадаємо, в Одесі ввечері 17 серпня заарештований чоловік вбив і розчленував працівницю СІЗО. Інспектор ввечері зникла на території ізолятора, а згодом співробітники установи виявили її частини тіла.

За даними прокуратури, вбивство сталося через недбальство працівників установи - підозрюваному у вбивстві інспектора ізолятора дозволили не перебувати в камері. До того ж на території СІЗО не було встановлено мобільні пости, чергові яких зобов'язані наглядати, в тому числі, за виконанням робіт ув'язненими на господарському дворі.

Ув'язнені одеського СІЗО розповідають про залякування після вбивства жінки-конвоїра

Ув'язнені одеського СІЗО розповідають про залякування після вбивства жінки-конвоїра

Спецпризначенці приїхали в СІЗО наступного дня після вбивства. Арештанти впевнені, що це була акція залякування у відповідь на вбивство колеги. В адміністрації запевняють – це планові спецзаходи до Дня Незалежності. "Я особисто був присутнім на цих заходах і при мені фізична сила та спеціальні засоби не застосовувалися", - твердив заступник начальника державної кримінально-виконавчої служби південного управління Сергій Напрасніков.

Наступна публікація