Прокуратура опротестувала регіональний статус російської мови на Запоріжжі

На рішення Запорізької облради про російську мову накладено прокурорський протест. Депутатам запропонували скасувати своє рішення самостійно.

Прокуратура Запорізької області внесла протест на рішення сесії обласної ради про присвоєння російській мові статусу регіональної.

Про це повідомив голова обласної організації ВО "Свобода" Віталій Подлобніков.

Він заявив, що у відповідь на запит організації до прокуратури про законність рішення сесії облради, отримав офіційну відповідь.

"У рекомендованому листі прокуратура області проінформувала про те, що на рішення облради про російською мовою накладено прокурорський протест. Обласнійраді поки запропоновано самостійно скасувати своє рішення", - розповів Подлобніков.

Він підкреслив, що "запорізькі націонал-патріоти задоволені рішенням прокуратури, і простежать за виконанням прокурорського припису депутатами облради".

У прес-службі Запорізької облпрокуратури підтвердили, що рішення депутатів облради про надання російській мові статусу регіональної опротестовано прокуратурою.

Нагадаємо, що 8 вересня на сесії Запорізької облради депутати проголосували за присвоєння російській мові статусу регіональної на території Запорізької області. Націоналістичні організації регіону заявили про початок підготовки звернень до суду та прокуратури.

У той же час, розглянути питання надання російській мові статусу регіональної вирішила під час останньої сесії цього скликання 2 листопада Одеська обласна рада вирішила.

7 вересня у Верховній раді був зареєстрований проект закону "Про мови в Україні", внесений представниками коаліції Олександром Єфремовим, Петром Симоненком і Сергієм Гриневецьким.

Формально цей законопроект не робить російську мову другою державною, але надає їй право "вільного функціонування практично і всіх сферах діяльності", що рівнозначно офіційному статусу.

Читайте також:

В Одесі проведуть марш проти етноциду російськомовних

Одеса зробить російську мову регіональною після виборів

Посольство РФ: знання російської мови – корисне для всіх українців

ПР не збирається відмовлятися від двомовності України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: