Прокуратура опротестувала заборону у Львові радянської і нацистської символіки

На думку прокуратури, заборона суперечить Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років".

Прокуратура опротестувала ухвалу Львівської міської ради про заборону використання у місті комуністичної та нацистської символіки. Про це 25 травня повідомили у прес-службі Львівської міської ради. Відповідний протест було винесено 19 травня.

"На думку прокуратури, ухвала суперечить Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років". Прокуратура зобов’язала привести ухвалу Львівської міськради у відповідність до ст.1 цього закону", - повідомила начальник юридичного управління міської ради Гелена Пайонкевич.

Вона додала, що це питання буде розглядатися спільно з комісією депутатської діяльності та законності на наступному пленарному засіданні сесії Львівської міськради.

Як відомо, 21 квітня на сесії Львівської міської ради була прийнята ухвала, яка заборонила використовувати під час відзначення Дня Перемоги радянську та нацистську символіку. У документі зазначено, що у Львові заборонено використовувати символіку СРСР, нацизму та комуністичну символіку.

У свою чергу Верховна рада 21 квітня ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років" (щодо порядку офіційного використання копій прапора перемоги). Законом передбачено, що “Прапор Перемоги є символом перемоги радянського народу та його армії і флоту над фашистською Німеччиною в роки Великої Вітчизняної війни.

20 травня президент підписав цей закон, і сьогодні, 25 травня, він набув чинності.

Читайте також:

У Грузії заборонили радянську символіку

У Львові таки заборонили використовувати нацистську символіку

В Івано-Франківську радянські прапори оголосили поза законом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: