За однією з версій, оленя Давида отруїли через розбірки співробітників зоопарку.
Інформація про цькування тварин щурячою отрутою в Київському зоопарку підтвердилася - прокуратура з'ясувала, що причиною смерті молодого червонокнижного оленя Давида стало гостре отруєння, пише "Сегодня".
Зараз така ж експертиза проводиться над загиблою самкою оленя. Не виключено, що днями буде порушено кримінальну справу за фактом службової недбалості керівництва звіринця.
"Експертиза підтвердила отруєння тварини", - сказав прокурор Києва Анатолій Мельник. За результатами дослідження патологоанатомічного матеріалу, відібраного при розтині трупа оленя, встановлено факт інтоксикації бромадіалоном.
Сам директор київського зоопарку вчора від коментарів відмовився. "Я не буду говорити з журналістами в неділю. У мене немає версій, хто отруїв", - сказав Олексій Толстоухов. Але раніше він стверджував, що отруїти міг хто завгодно. Навіть звичайний відвідувач. А ось його підлеглі обговорюють цілком конкретні версії.
"Керівництво говорило, що в зоопарку потрібно ставити камери відеоспостереження. Це отруєння могли влаштувати для того, щоб отримати ці 1,5 млн грн. на техніку. Адже розтин проводили самі ветлікарі зоопарку, а потім звільнилися. При цьому ніяких чужих фахівців не звали. Тварину на експертизу передавали не цілу, а лише органи", - сказав один із співробітників звіринця, натякаючи на те, що отруєння після смерті оленя могли сфальсифікувати, ввівши отруту безпосередньо в матеріал для експертизи.
"Так, нам привезли оленів вже без органів. Розтин проводили самі ветеринари зоопарку", - каже доцент кафедри анатомії тварин Нацуніверситету біоресурсів і природокористування Олег Мельник, який проводив розтин слона Боя.
Друга версія – розбірки співробітників. "Ми вважаємо, що отруїв хтось з роботяг копитного ряду. Адже між ними та керівником відділу дуже напружена обстановка. Вони навіть підписи проти нього збирали, але його так і не зняли, - сказала співробітниця відділу копитних.
Третя версія - звичайна халатність. Охоронці зоопарку вважають, що загибель оленів - наслідок недбалої дератизації. "Я от увечері, коли підходжу до тварин і ліхтариком свічку, так тут табунами щури бігають. Адже вони могли отруєну їжу в годівницю до оленів притягти", - каже охоронець.
За попередніми даними перевірки, протягом минулого року в київському зоопарку загинуло 187 тварин, з яких 19 - ссавці, 75 - птахи, 93 - плазуни, риби і амфібії. У 2011-му році - 114 тварин, з яких 19 ссавців, 25 птахів, 70 плазунів, риб і амфібій. Причиною загибелі всіх цих тварин стали незаразні хвороби різної етіології, наприклад, діатез, серцева недостатність, анемія, запалення легенів і т.д.
У Київському зоопарку померла остання самка оленя Давида
Нова смерть у Київському зоопарку: загинув рідкісний олень
У американському зоопарку олень врятував потопаючого бабака