Прокуратура розпочала провадження за заявами нардепів про погрози через 1,5 місяця після подання

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У відомстві пояснили, що відкриття проваджень затягнулося через звільнення посадовців прокуратури.

Прокуратура розпочала кримінальні провадження за заявами двох народних депутатів про отримання погроз убивством у зв’язку з їхньою діяльністю.

Про це повідомили у пресслужбі Офісу генерального прокурора.

"15 січня 2020 року Київська місцева прокуратура №10 внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань дані за заявами двох народних депутатів щодо погроз можливого готування до посягання на їхнє життя у зв’язку з державною та громадською діяльністю", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, народні депутати подали заяви до ГПУ ще наприкінці листопада 2019 року.

"Після реєстрації вони потрапили на розгляд до вже колишнього заступника начальника Департаменту – начальника управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України. Він, своєю чергою, направив ці заяви до вже колишнього заступника прокурора міста Києва. Проте вони не були розглянуті належним чином через те, що вказані особи в той період звільнялись з органів прокуратури і, ймовірно, не могли забезпечити належну дисципліну підлеглих щодо реєстрації кримінальних проваджень. Колишній заступник начальника Департаменту – начальник управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України не пройшов атестацію на переведення до Офісу Генерального прокурора і був звільнений з органів прокуратури 24 грудня 2019 року, колишній заступник прокурора міста Києва звільнений 16 грудня 2019 року за власним бажанням", - додали в Офісі генпрокурора.

Наразі підслідність у цих кримінальних провадженнях визначена за Головним управлінням СБУ у м. Києві та Київській області.

Водночас в Офісі генпрокурора не називають прізвища нардепів, які подавали відповідні заяви.

Нагадаємо, 27 листопада 2019 року на засіданні парламентського комітету з питань охорони здоров'я колишній радник очільниці МОЗ Зоряни Скалецької Олександр Чумак, заявив, що "відіб’є бошки" народним депутаткам від "Голосу" Олександрі Устіновій та Ользі Стефанишиній. Після чого вони повідомили, що звернулася до правоохоронних органів із відповідною заявою. 28 листопада Олександра Устінова подала заяву проти Олександра Чумака до ГПУ.

15 січня Устінова подала до суду скаргу на Генпрокурора та його Офіс за бездіяльність.

Залиште свій коментар

Вибір редакції