Прокуратура відкрила низку проваджень щодо катувань в колонії Харкова

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В Офісі генпрокурора анонсували перевірки в колоніях.

Прокуратура відкрила низку кримінальних проваджень за фактами катування в Олексіївській виправній колонії № 25 у Харкові.

Про це 13 січня повідомили в пресслужбі Офісу генпрокурора.

Зазначається, що підставою для внесення до ЄРДР вказаних відомостей стала заява представників громадської організації "Харківська правозахисна група", у якій йдеться про вчинення злочинів працівниками Олексіївської виправної колонії № 25 в Харкові.

"Зокрема, у зверненні правозахисники вказують на неодноразові факти катування засуджених протягом 2017 – 2019 років з метою залякування та дискримінації, наводять приклади побиття, удушення, зв’язування, застосування електричного струму та вчинення інших насильницьких дій, які ображають особисту гідність засуджених", – йдеться в повідомленні.

Провадження відкрили за ч. 2 ст. 127 (катування вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу із застосуванням насильства або погрозою застосування насильства), ч. 1 ст. 172 (грубе порушення законодавства про працю) КК України.

Окрім цього, в ОГ зазначили, що всі регіональні прокуратури розпочали масштабні перевірки установ Державної кримінально-виконавчої служби України (ДКВС) на предмет законного та ефективного використання державного майна.

Йдеться про земельні ділянки, яких у користуванні зазначених установ та оренді знаходиться понад 44 тис га, з них більше 90% земель – сільськогосподарського призначення. Також перевірятимуться сотні об’єктів нерухомої державної власності - підприємства ДКВС, складські, виробничі приміщення, майстерні, навчальні заклади. Загалом перевірка охопить близько 140 установ за період роботи від 2014 року.

"Як свідчить практика попередніх років, нерухоме державне майно, що перебуває на балансі ДКВС, використовується не достатньо раціонально та не забезпечує основної своєї функції – створення належних умов тримання засуджених та ув’язнених", – пояснили в Офісі генпрокурора.

Раніше повідомлялося, що через недофінансування старі українські в'язниці очікує масове закриття й скорочення персоналу. Натомість у Мін'юсті обіцяють відкрити приватні СІЗО.

Відео Двом копам оголосили про підозру в катуванні людей і перевищенні службових повноважень

Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру двом одеським копам, які влітку побили чоловіка. Поліцейські затримали двох, нібито, за підозрою у крадіжці ланцюжка. Спершу тиснули психологічно, а потім вдалися до силових дій. Такі випадки, кажуть у ДБР, не поодинокі.

Двом копам оголосили про підозру в катуванні людей і перевищенні службових повноважень

Залиште свій коментар

Вибір редакції