Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Прокуратура відкрила провадження за фактом паспортизації мешканців окупованої Луганської області

Такі дії окупантів порушують закони і звичаї війни.

Прокуратура Луганської області розпочала кримінальне провадження щодо паспортизації жителів окупованої території Луганської області.  

Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора. 

Зазначається, що дії представників окупаційної адміністрації Російської Федерації кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни.

"Відповідно до матеріалів СБУ, перші особи адміністрації "ЛНР", що контролюється РФ, проводять насильницьку політику щодо примусового отримання громадянами України на тимчасово окупованій території Луганської області так званих паспортів громадянина "ЛНР", - йдеться у повідомленні.

Такі дії окупантів є примусовими та суперечать вимогам Женевської конвенціії про захист цивільного населення під час війни, тому порушують права та свободи українців на окупованій території Луганщини. 

За попередніми даними Офісу, паспорти "ЛНР" отримали понад 200 тис осіб.

Як повідомлялося, за інформацією російських ЗМІ, у 2019 році 196 тисяч мешканців ОРДЛО отримали російське громадянство. Зокрема, громадянами Росії стали 126 тисяч жителів "ДНР" і "ЛНР". А близько 60 тисяч осіб - це жителі інших районів Донецької та Луганської областей.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін своїм указом спростив процедуру надання російського громадянства жителям самопроголошених так званих "ДНР" і "ЛНР". Українські дипломати висловили рішучий протест проти цього. Президент Петро Порошенко виступив із терміновим зверненням щодо цієї ситуації. Дії РФ засудили і в штабі переможця президентських виборів Володимира Зеленського. В українському уряді закликали мешканців окупованих територій не приймати російські паспорти, а згодом визнали їх незаконними

1 травня президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для окремих категорій громадян України. Зокрема, жителів окупованих територій і біженців з Донбасу і Криму.

8 травня Кабмін визнав незаконними російські паспорти, видані мешканцям окупованого Донбасу - насамперед Луганської та Донецької областей. У рішенні передбачений перелік так званих підрозділів, уповноважених РФ на видавання паспортів.

Відео Росія видала фейкові паспорти бойовикам "ЛДНР", аби ті переїхали до окупованого Криму

Бойовики терористичних організацій "ЛДНР" Ігор Безлер та Олег Іванніков. Росія допомогла їм змінити прізвища і тепер вони переховуються в окупованому Криму. Таку інформацію оприлюднили міжнародні розслідувачі сайту Bellingcat.  

Росія видала фейкові паспорти бойовикам "ЛДНР", аби ті переїхали до окупованого Криму

Залиште свій коментар

Вибір редакції