Прокуратура виявила мільйонні шахрайські схеми при виробництві українського кіно

Під підозрою опинилися Держкіно та півтора десятка компаній.

Київська прокуратура проводить розслідування діяльності керівництва Держкіно. Досудовим слідством уже встановлено, що бюджетні гроші, виділені на український кінематограф, переводились у готівку через фіктивні фірми, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Доступ до рахунків Держкіно та підозрілих компаній прокурори отримали в суді Голосіївського району Києва. Завдяки йому вдалося з'ясувати, що підприємства після отримання фінансування від держави сплачували послуги, які не надаються, фірмам, котрі переводили гроші в готівку через конвертаційні центри. Під перевірку підпали всі, хто впродовж останніх трьох років отримував бюджетні гроші – це з десяток кінокомпаній, причетних до розподілу коштів, виділених на розвиток вітчизняного кінематографа.

ВідеоПрокуратура розслідує діяльність керівництва Держкіно та кіностудії ім. Довженка

Знавці галузі кажуть, що бал правлять два-три продюсери, котрим виділяється левова частка всіх асигнувань від держави. Бюджети фільмів завищуються мінімум удвічі, а найчастіше – в чотири або п'ять разів. Завдяки цьому гроші від держави стають прибутком для виробників кінопродукту – і якість роботи та успішність стрічок у прокаті вже для них неважлива. У списку прокуратури є 14 компаній, серед них – "Проното фільм", якою керує Максим Асадчий, а також кіностудії "Інсайт Медіа" та "Директорія кіно", які належать Володимиру Філіпову – він за кілька років отримав третину всіх дотацій.

Тут слідчі підозрюють схему "пов'язаних осіб", адже Філіпов свого часу продюсував стрічки Михайла Іллєнка – рідного дядька голови Держкіно Пилипа Іллєнка. І саме компанії Філіпова, за данними досудового слідства, переводили бюджетні кошти в готівку. Сам він коментувати цю інформацію відмовляється. "Я не знаю, звідки ви знаєте цю інформацію, але в нас ніякої такої інформації немає. Мабуть, вам прокуратура доповідає оперативніше, ніж нам", - сказав він.

Фотогалерея Червона доріжка і багато усмішок: як в Одесі стартував 8-й міжнародний кінофестиваль (9 фото)

Відмовилися коментувати слідчі дії і в Держкіно – там заявили, що Іллєнко перебуває у відпустці, а інші працівники не мають на це повноважень. На телефонні дзвінки Іллєнко не відповідає. У прокуратурі теж чекають, коли він повернеться з відпустки, аби перевірити виявлені факти.

Прокуратура – не єдиний орган, який наразі перевіряє фінансову діяльність Держкіно. Кілька тижнів тому масштабну перевірку розпочали аудитори Рахункової палати. Свої висновки вони обіцяють оприлюднити наприкінці вересня.

Цього року в бюджеті на українське кіно передбачено 600 мільйонів гривень. Наступного цю цифру обіцяють збільшити втричі.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Залиште свій коментар