Прокуратура визнала комунальні тарифи в Києві незаконними

Встановлено, що при складанні тарифів, КМДА порушила безліч правових норм. Черновецькому рекомендовано усунути порушення.

Прокуратура Києва встановила ряд грубих порушень чинного законодавства при розробці та прийнятті розпоряджень міськадміністрації про підвищення житлово-комунальних тарифів у столиці.

Меру Києва Леоніду Черновецькому винесене подання про усунення цих порушень, повідомили в прес-службі Блоку Кличка.

За даними депутатів, відповідний запит Віталія Кличко був направлений до прокуратури ще на початку серпня.

Прокуратурою встановлено, що без отримання висновків Державної інспекції з контролю за цінами в Києві встановлені тарифи на послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води для виконавців некомунальної форми власності, що є грубим порушенням норм Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

Депутати також наголосили, що тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води і водовідведення для юросіб і населення не відповідають економічно обґрунтованому рівню і в них не врахована встановлена ВАТ "АК "Київводоканал" пільга на землю. Також при формуванні тарифів на водопостачання на 30-40 % завищена складова заробітної плати співробітникам підприємства.

Крім того, за словами представників Блоку Кличка, всупереч нормам законодавства внаслідок неправильного розподілу витрат на складові послуг з утримання будинків і прибудинкових територій, завищеною є і квартплата для населення.

Також прокуратура визначила, що Київська міськдержадміністрація порушила принцип прозорості під час формування тарифів.

"Прокуратура встановила очевидність порушень норм чинного законодавства України під час прийняття розпоряджень. Ми вважаємо, що це є додатковим аргументом для визнання тарифів незаконними", - заявили у Блоці Кличка.

 

Нагадаємо, в Києві з 1 червня

тарифи на комунальні послуги були підвищені приблизно вдвічі.

 

19 серпня Київський окружний адміністративний суд заборонив столичній мерії стягувати плату за житлово-комунальні послуги відповідно до нових тарифів.

При цьому Кабінет міністрів ухвалив рішення про відміну нових тарифів на комунальні послуги в столиці і направив рекомендації президенту України Віктору Ющенко відмінити відповідні розпорядження міськадміністрації.

З 31 серпня міська адміністрація затвердила нові тарифи на комунальні послуги з холодного та гарячого водопостачання, водовідведення та на утримання будинків, споруд і прибудинкових територій для населення на серпень і вересень 2009 року, які на 5% нижчі від попередніх.

Читайте також:

У Севастополі можуть ввести надзвичайний стан через нові тарифи

На Київщині через високі комунальні тарифи оголосили голодування

Уряд скасує нові комунальні тарифи Черновецького

У Києві понизили тарифи на комунальні послуги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: