Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Прокуратура взялася за буковинський інтернат, де персонал катував та принижував літніх людей

Людей зачиняли в холодних кімнатах, а також витрачали їхні особисті кошти на потреби установи.

Кіцманська місцева прокуратура перевіряє факти розтрати коштів у Нижньо-Станівецькому психоневрологічному будинку-інтернаті для людей похилого віку та інвалідів.

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Кримінальне провадження було зареєстроване за ч.1 ст.191 КК України - привласнення чи розтрата чужого майна - за фактом розтрати працівниками установи коштів підопічних.

Правоохоронці перевіряють факти розтрати коштів у Нижньо-Станівецькому психоневрологічному будинку-інтернаті для людей п...

Posted by Андрій Лисенко on Wednesday, January 10, 2018

Раніше в Уповноваженого Верховної Ради з прав людини заявили, що в інтернаті на Буковині спостерігаються випадки катування та приниження людської гідності підопічних. Так, на вікнах встановлені дерев’яні ґрати, є кімната для ізоляції - без освітлення, з лавкою та клозетною чашею зі слідами випорожнень. А двері житлових кімнат обладнані замками та петлями для навісних замків. Крім того, виявилося, що людей щоденно закривають у холодному приміщенні з лавками для сидіння.

Крім того, моніторингова група констатувала неналежне надання медичної спеціалізованої допомоги особам з розладами психіки: підопічні, які були зачинені в ізоляторі, з 2006 року жодного разу не були у лікарні.

Люди проживають тут у переповнених кімнатах, які не облаштовані необхідними меблями та інвентарем. Ліжка розміщені впритул одне до одного. Порушуються санітарно-гігієнічні норми: у підопічних брудні рушники, поруч пляшки з випорожненнями.

Також виявилося, що соціальний працівник, яка є опікуном для 150 підопічних, "за мовчазною згодою" директора інтернату витрачала кошти без відома підопічних: за півроку було витрачено майже чверть мільйона гривень особистих коштів підопічних на цигарки, на пенсійні кошти закуповували електрообладання та комп’ютерні аксесуари за завищеними цінами,а решту грошей витрачали на бензин (по 3-7 тис. грн щомісячно) та на передплату періодичних видань (1,2-1,5 тис. грн за півріччя).

ВідеоНа Буковині пацієнти психоневрологічного інтернату живуть як у тюрмі

Холод, як на вулиці, ізолятор як тюремна камера і склянка води лише з дозволу персоналу. Перевірку без попередження влаштували у психоневрологічному інтернаті представники уповноваженого з прав людини. Кажуть, що виявили кричущі порушення.

На Буковині пацієнти психоневрологічного інтернату живуть як у тюрмі

Залиште свій коментар

Вибір редакції