Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Прокуратура звинуватила Вишинського у публікації "антиукраїнських" матеріалів

Наступне засідання відбудеться 25 квітня.

У понеділок, 15 квітня, у Подільському райсуді столиці оголошували обвинувальний акт керівникові "РИА Новости-Украина" Кирилові Вишинському. Прокуратура звинуватила його у в розміщенні 72 статей "антиукраїнського спрямування", повідомляє "Радіо Свобода".

За словами обвинувачення, статті він розміщував протягом чотирьох років - від 2014 до 2018. За версією прокурорів, матеріали містили "недостовірну, необ’єктивну, упереджену інформацію щодо України, української влади і армії і спростовували російську агресію проти України". Тексти цих статей "виправдовували можливий вихід окремих регіонів Донецької та Луганської областей зі складу України".

Зі слів прокурорів Арно Ліллемяе і Євгена Комаровського, «РИА Новости-Украина» фактично була представництвом держпідприємства МІА "Россия Сегодня". Утім, як зареєстрована незалежна юридична особа, її фінансували не з Москви, а через фірми-прокладки з Кіпру і Сербії. Кінцевим власником бенефіціарним сербської компанії "SPN Media Solutions DOO Beograd" є МІА "Россия Сегодня".

За цією схемою, від 2015 по 2018 роки Вишенський отримав від МІА "Россия Сегодня" 257,1 тисяч доларів  і 2,1 мільйони євро, впевнені прокурори.

Колишній керівник "РИА Новости" назвав висунуті йому обвинувачення "набором малозрозумілих звинувачень, під якими немає нічого крім брехні і фантазій прокуратури і Служби безпеки".

Наразі прокурори зачитали 34 з 79 сторінок обвинувального акту. Наступне засідання відбудеться 25 квітня. Подільський райсуд Києва розпочав розгляд справи головного редактора “РИА Новости-Украина” Кирила Вишинського 4 квітня.

Нагадаємо, керівник філії пропагандистського агентства "РИА Новости Украина" Кирило Вишинський був затриманий співробітниками СБУ 15 травня 2018 року. Після обшуків у редакції його звинуватили у підривній інформаційній діяльності та антиукраїнській пропаганді в інтересах Росії. 

Так, за даними Служби безпеки, російський журналіст навесні 2014 року відвідав окупований Крим, після чого готував статті з виправданням анексії. Він готував матеріали про підтримку терористичних "Л/ДНР". При цьому фінансування на таку діяльність, за даними слідства, надходило через Сербію із Росії.

Згодом йому повідомлено про ще одну підозру за ч.1 ст. 263 ККУ - за незаконне придбання, зберігання вогнепальної зброї та бойових припасів. Зазначається, що під час проведених обшуків в орендованому індивідуальному банківському сейфі Вишинського було виявлено та вилучено пістолет та набої до нього.

ВідеоМоскалькова прилетіла до Києва, щоб побачитися з Кирилом Вишинським

Російська уповноважена з прав людини Тетяна Москалькова прилетіла до Києва побачитися з колишнім керівником агентства "РИА Новости Украина". Кирила Вишинського звинувачують у державній зраді. І сьогодні його адвокати у Верховному суді просили звільнити Вишинського з-під варти, але засідання перенесли.

Москалькова прилетіла до Києва, щоб побачитися з Кирилом Вишинським

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції