Прокурор Кулик звинуватив Порошенка у втручанні в розслідування справи, в якій фігурує оточення президента

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В ГПУ вже заявили, що проводять перевірку стосовно прокурора.

Заступник глави департаменту міжнародно-правового співробітництва Генпрокуратури України Костянтин Кулик звинуватив особисто президента України Петра Порошенка, представників Адміністрації президента, деяких народних депутатів від БПП і керівництво ГПУ у втручанні в розслідування так званої справи Курченка, в якій фігурує оточення чинного глави держави.

Про це йдеться в його рапорті від 11 квітня генеральному прокурору України Юрію Луценку, який він зачитав на прес-конференції в УНІАН.

Незадовго до резонансної заяви в ГПУ заявили, що проводять перевірку законності дій Кулика і той не має права робити жодні заяви у "справі Курченка".

Під час прес-конференції Кулик повідомив, що йому стали відомі обставини, які свідчать про сприяння злочинній організації Януковича, зокрема особами, що входять до Адміністрації президента України і керівництва Генеральної прокуратури України.

"За даним фактом мною був складений рапорт на ім'я генерального прокурора України з необхідністю внесення відомостей до ЄРДР про початок розслідування у зв'язку з виявленими обставинами", - зазначив Кулик.

У рапорті нагадується про завершення розслідування у низці кримінальних проваджень за ознаками складу злочинів, передбачених ч.1 ст. 255, ч.5 ст. 191 ч.1 ст. 366, ч.3 ст. 358, ч.3 ст. 209, ч.3 ст. 212, ч.2 ст. 205 Кримінального кодексу України за фактами вчинення учасниками злочинної організації екс-президента України Віктора Януковича злочинів економічної спрямованості, легалізації (відмивання) майна, отриманого злочинним шляхом.

"На сьогоднішній день повідомлено про підозру 98 особам, зокрема посадовим особам (з них 12 вищих посадових осіб центральних органів виконавчої влади, а також Національного банку України, 6 керівників обласних державних адміністрацій, 14 осіб керівного складу державних підприємств).

З тих, кому повідомлено про підозри, щодо 42 осіб кримінальні виробництва направлені в суди для розгляду по суті. "За результатами судових розглядів наразі ухвалено 27 обвинувальних вироків, 4 особи визначеннями суду звільнені від відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності. Стосовно 15 осіб судові розгляди справ тривають", - йдеться в рапорті.

Прес-конференція щодо нових подробиць у справі оточення Януковича

Заступник глави департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ Костянтин Кулик розповість інформацію щодо ходу розслідування справи проти олігарха Сергія Курченка і оточення утікача Віктора Януковича розповідає нові подробиці.

Опубліковано ТСН Live Четвер, 11 квітня 2019 р.

Кулик на прес-конференції заявив про втручання в розслідування низки епізодів цього виробництва представників Адміністрації президента України, народних депутатів від БПП Ігоря Кононенка, Олександра Грановського, Валерія Давиденка, заступників генерального прокурора України Євгена Єніна і Анжели Стрижевської та інших посадових осіб ГПУ.

Також в самому рапорті, який був наданий журналістам під час заходу, серед інших вказується, що до втручання у слідство також причетний особисто президент України Петро Порошенко. У наведених в рапорті епізодах фігурують, зокрема, український бізнесмен Сергій Курченко, екс-міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський, екс-глава Адміністрації президента України Борис Ложкін, екс-голова НБУ Валерія Гонтарєва і чинний заступник глави АПУ Олексій Філатов.

Незадовго до прес-конференції Кулика в генпрокуратурі заявили, що Генеральна інспекція ГПУ вже проводить перевірку законності його дій.

"Відповідно до цього прокурор Кулик виведений з групи прокурорів у провадженні, яке отримало назву #Курченкогейт, тому не вповноважений робити заяви по цій справі, - повідомив речник відомства Андрій Лисенко. - У разі розголошення таємниці слідства по вказаній справі прокурором К. Куликом, Генеральною інспекцією також буде враховано цей факт і зроблені відповідні висновки".

Він також зазначив, що зміни до ЄРДР вносилися прокурором о 5-й ранку 28 березня поточного року.

"Внесення змін і так званих підозр, заготовлених невідомими особами, свідчить про наявний факт порушення, а саме статей 276-278 КПК України, зокрема щодо наявності достатніх доказів для підозри осіб у вчиненні кримінальних правопорушень... Більше того, документи (докази), на яких повинні ґрунтуватися повідомлення про підозри, примірники та копії цих повідомлень ВЗАГАЛІ ВІДСУТНІ в матеріалах кримінального та наглядового проваджень", - зазначив Лисенко.

Він також повідомив, що 4 квітня Юрій Луценко провів оперативну нараду за участю заступників, а також 20 прокурорів і слідчих.

При цьому під час наради прокурорам групи прокурорів і слідчих було запропоновано скласти і підписати аналогічні підозри, за умови наявності у них доказів, що свідчать про причетність ряду осіб, яких називав Кулик, до вчинення злочинів, повідомив Лисенко.

"Однак прокурори та слідчі повідомили про неможливість таких повідомлень у зв’язку з відсутністю на цей час, у наявних в них матеріалах кримінального провадження, відповідних доказів. У разі здобуття доказів щодо вчинення кримінальних правопорушень особами, незалежно від їхніх прізвищ, буде в законному порядку оголошено про підозри у справі #Курченкогейт", - запевнив Лисенко.

У зв’язку із проанонсованою прес-конференцією прокурора К.Кулика заявляю: На сьогоднішній день Генеральна інспекція ГПУ...

Опубліковано Андрієм Лисенком Четвер, 11 квітня 2019 р.

Нагадаємо, 28 березня в ЗМІ з'явилася інформація про те, що ГПУ оголосила підозри близькому оточенню Порошенка в махінаціях з олігархом-втікачем Сергієм Курченком на мільярди гривень. За даними ЗМІ, підозри у відмиванні мільярдів "сім'ї" Януковича оголошені його спільникам: екс-главі АП Борису Ложкіну і колишній главі Нацбанку Валерії Гонтарєвої, чинним заступнику керівника Адміністрації президента Олексію Філатову і іншим.

Цю інформацію підтвердив заступник голови департаменту міжнародно-правового співробітництва у Генпрокуратури України, голова відділу процесуального керівництва у кримінальних проваджень Костянтин Кулик.

ВідеоСкандал із підозрами оточенню Порошенко: прокурор Кулик дав ексклюзивне інтерв'ю ТСН

Скандал із врученням підозр нинішньому заступнику голови адміністрації президента Олексію Філатову, колишній очільниці Нацбанку Валерії Гонтаревій, колишньому голові Адміністрації президента Борису Ложкіну набирає нових обертів. Сьогодні вночі хтось виніс із кабінету прокурора, який напередодні висунув ці підозри, Костянтина Кулика, цілий стос матеріалів кримінального провадження. Де ці папери зараз - Кулик розказав в ексклюзивному інтерв'ю ТСН. 

Скандал із підозрами оточенню Порошенко: прокурор Кулик дав ексклюзивне інтерв'ю ТСН

Згодом прес-секретар Генпрокуратури України Андрій Лисенко заявив, що Валерії Гонтарєвій, Борису Ложкіну, Олексію Філатову повідомили про підозру з порушенням процесуального законодавства. За його словами, повідомлення потребує "наявності достатніх доказів, доручення старшого групи прокурорів, особистого вручення". Як заявив Лисенко, жодна з цих вимог не була дотримана прокурором Куликом.

Сам генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що у справі Курченка на сьогодні повідомлено про підозру 98 особам, серед яких є високопоставлені чиновники. З них - 12 вищих посадових осіб міністерств і відомств, посадові особи Національного банку України, шість керівників обласних державних адміністрацій, 14 чоловік керівного складу державних компаній. Луценко не назвав імена високопоставлених фігурантів цієї справи.

Залиште свій коментар

Вибір редакції