Прокурора Київщини звільнено

Незважаючи на неодноразові спроби звільнити Юрія Гайсинського, зробити це вдалося лише після закінчення терміну його повноважень.

У минулий четвер закінчився передбачений законодавством п'ятирічний термін повноважень пана Юрія Гайсинського - прокурора Київської області. Примітно, що протягом цього часу керівництво Генпрокуратури кілька разів робило спроби звільнити його з посади.

Так, в травні 2004 року Юрій Гайсинський був звільнений Геннадієм Васильєвим, що очолював на той момент Генпрокуратуру, "за численні порушення службових обов'язків, кадрової і штатно-фінансової дисципліни". Проте рік потому рішенням Апеляційного суду Києва пан Гайсинській був відновлений на посаді.

Діючий генпрокурор Олександр Медведько також неодноразово виносив попередження Юрію Гайсинському. Рік тому на колегії Генпрокуратури він дав зрозуміти, що незадоволений результатами діяльності Київської обласної прокуратури, і призвав пана Гайсинського "налагодити роботу".

За інформацією газети "Коммерсант-Україна", тоді в проекті рішення колегії ГПУ відносно Юрія Гайсинського значилося формулювання: "Вважати за доцільне розгляд питання про дисциплінарну відповідальність керівництва прокуратури Київської області".

Проте вже наступного дня Олександр Медведько відмовився від претензій до Юрія Гайсинського. Тоді обласний прокурор визнав, що в його відомстві дійсно "були проблеми", проте велику частину відповідальності він поклав не на себе, а на свого попередника Олексія Баганця (зараз прокурор Рівненської області) і Володимира Стеценка – колишнього заступника пана Баганця.

Через півроку на розширеній колегії ГПУ, присвяченій підсумкам роботи в 2006 році, генпрокурор знов розкритикував роботу прокуратури Київської області. "Вони (претензії – ред.) пов'язані з якістю досудового слідства, високим відсотком припинення кримінальних справ і поверненням їх на додаткове розслідування, великою кількістю виправдувальних вироків", - пояснював тоді пан Медведько.

Примітно, що на засіданні колегії, що відбувся у п'ятницю, було ухвалено декілька рішень, що стосуються заступників Юрія Гайсинського. За інформацією газети "Коммерсант-Україна", в проекті рішення колегії ГПУ рекомендовано притягати до дисциплінарної відповідальності ряд співробітників прокуратури Київської області. Зокрема, йдеться про всіх, окрім першого заступника прокурора області Геннадія Клюге, заступниках прокурора області – Володимира Бабенка, Івана Дерев'янка, Вячеслава Никуліна і Анатолія Матвійце.

На колегії одноголосно було ухвалене рішення визнати, що в роботі замів облпрокурора "були виявлені серйозні упущення". Втім, остаточне рішення залишається за Олександром Медведьком – тільки генпрокурор згідно із законом має право дослухатися рекомендації колегії або ж ухвалити інше рішення.

Олександр Медведько
Архів
Після кількох спроб, Олександру Медведьку таки вдалося звільнити київського облпрокурора
За інформацією газети "Коммерсант-Україна", комплексна перевірка діяльності прокуратури Київської області була призначена за два тижні до завершення терміну повноважень Юрія Гайсинського.

Як розповіли в прокуратурі області, формально вона була завершена 9 липня, після чого почали готуватися документи за результатами перевірки. Замгенпрокурора Віктор Кудрявцев повідомив, що в ході комплексної перевірки був виявлений "ряд порушень по кожній з ліній прокурорського нагляду".

"Якість прокурорського слідства в прокуратурі Київської області найгірша на Україні. Однією з найгірших визнана організація роботи по підтримці державного звинувачення", - розповів газеті пан Кудрявцев. За його словами, були виявлені "грубі порушення" в організації нагляду за роботою на транспорті.

"В ході перевірки фактично була встановлена бездіяльність апарату прокуратури області. По багатьох напрямах її робота визнана найгіршою на Україні, - підсумував замгенпрокурора.– Якби у Юрія Олександровича (Гайсинського – ред.) не закінчився термін повноважень, розв'язувалося б питання про його особисту відповідальність, тому що за такі порушення прокурора області, як правило, або знімають, або карають".

У свою чергу, Юрій Гайсинській вважає відношення ГПУ до Київської облпрокуратури упередженим. "Свідомо порушуючи регламент Генпрокуратури, перевірка була призначениа тоді, коли я вже не міг нічого пояснити, - розповів газеті пан Гайсинський.– Я не говорю, що у нас не буває помилок, але не можна ж обливати брудом весь колектив".

Замітимо, що повторне звільнення Юрія Гайсинського з посади прокурора Київської області в точності повторює схему його звільнення в 2004 році. Тоді його відставці також передувала комплексна перевірка діяльності обласної прокуратури, за наслідками якої генпрокурором Геннадієм Васильевим було ухвалено рішення про звільнення пана Гайсинського, а також збуджено кримінальну справу за фактом зловживання службовим положенням посадовцями прокуратури Київської області.

Володимир Бойко
Чиновник кримської прокуратури Володимир Бойко вважається найвірогіднішим кандидатом на вакантний пост (Фото: ark.gp.gov.ua)
Посада прокурора Київської області поки залишається вакантною. Обов'язки керівника облпрокуратури тимчасово виконує перший заступник Юрія Гайсинського Геннадій Клюге. За інформацією газети "Коммерсант-Україна", одним з найвірогідніших кандидатів на посаду прокурора Київської області є зампрокурора по слідству Автономної республіки Крим Володимир Бойко.

Джерела газети в ГПУ розповіли, що кандидатуру пана Бойко "активно протегує" прокурор АР Крим Віктор Шемчук. "Але кандидатура прокурора Київської області однозначно узгоджуватиметься з президентом", - завірило газету високопоставлене джерело в ГПУ. "Це концептуальна посада, і за неї зараз ведеться дуже серйозна боротьба", - зізналося інше джерело в апараті Генпрокуратури.

За його словами, "рекомендації" щодо призначення "потрібної людини" на пост прокурора Київської області поступають у тому числі і від різних політичних сил.

Юрій Гайсинській – державний радник юстиції I класу. З січня 1992-го по жовтень 1993 року – перший заступник генпрокурора України. З 1993 по 2000 роки займався адвокатською діяльністю, очолював юридичну фірму "Корду". У березні 1998 року балотувався в народні депутати за списками Християнсько-демократичної партії України. З січня 2000-го по липень 2002 року посідав посаду прокурора Києва. 12 липня 2002 року очолив прокуратуру Київської області.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: