Прокурори в областях їздять на "Лексусах" і заробляють більше, ніж керівництво ГПУ

Українські прокурори заробляють сотні тисяч і мають пристрасть до іномарок - в основному до позашляховиків.

Обласні прокурори, на вимогу генпрокурора Віктора Пшонки, оприлюднили декларації про доходи за 2010 рік. Виявилось, що дехто з прокурорів заробив навіть більше, ніж керівництво ГПУ.

Згідно зі звітами, найбільше в 2010-му заробив Василь Присяжнюк, що наглядає за законністю в Рівненській області, - його річний доход 657 тис. грн, пише видання "Сегодня".

У декларації про доходи він вказав лише зарплату і матеріальну допомогу - в сумі це трохи більше 185 тисяч, звідки з'явилися ще майже півмільйона – не повідомляється). За особистим доходом Присяжнюк обігнав навіть заступника генпрокурора Рената Кузьміна (648,7 тис. грн).

Якщо вірити деклараціям, основним прокурорським доходом є зарплата плюс матеріальна допомога (одноразова виплата при відпустці в розмірі місячного окладу). В середньому обласні "законники" заробляють 12-17 тис. грн - залежно від рангу, вислуги років тощо. Ну і родини допомагають. Приміром, сім'я прокурора Харківської області Геннадія Тюріна заробила майже стільки ж, скільки і він сам (379 тис. проти 319 тис. доходу сім'ї).

Але найбільше пощастило прокуророві Сумської області Сергію Ленському, в якого близькі родичі заробили майже в 3,5 рази більше (понад 520 тис. грн), ніж сам прокурор.

Прокурори мають пристрасть до іномарок - в основному до позашляховиків. Так, на власних джипах їздять глави Івано-Франківської, Чернігівської, Луганської, Київської облпрокуратур. Підопічні Пшонки з Тернопільщини, Миколаєва, Волині (числиться за родиною) володіють "Лексусами". Найбільше авто - по три - у прокурорів Львівщини Віталія Ковбасюка (два "Міцубісі", зокрема один сімейний і "Тойота") і Дніпропетровщини Наталії Марчук (особиста "Тойота" і два "Лексуси" на родину).

У Марчук, до речі, найбільше житлових "квадратів" - будинок на 502 кв. м. і квартира на 212 кв. м. Найскромнішими водіями виявилися "законники" Кіровоградської і Черкаської областей Олег Левицький і Микола Лісовий. Перший задекларував ГАЗ-21, другий - "Москвич" 2140. Щоправда, в останнього за близькими родичами "закріплений" ще "Міцубісі".

Найменше в 2010-му заробив прокурор Полтавщини Андрій Миронов (99 167 грн доходу разом з членами сім'ї), який минулого року очолював районну прокуратуру Полтави. А от у прокурора Одеської області Ігоря Проценка немає ані квартири, ані машини, ані землі.

Як повідомлялося раніше, сукупний дохід генпрокурора Віктора Пшонки у 2010 році склав 853 тисячі гривень. Згідно з його декларацією про доходи, з цих коштів 153 тисячі - дивіденди, проценти, роялті; 45 тисяч - матеріальна допомога; 303 тисячі - зарплата. Походження інших 350 тисяч гривень не вказується.

Також Пшонка володіє половиною квартири, двома гаражами, але машин не має.

Читайте також:

ГПУ порушила кримінальні справи за корупцію проти 26 високопосадовців

Генпрокурор, маючи мільйон в банку, взяв матеріальну допомогу

Янукович доручив генпрокурору зайнятися свободою слова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: