Проросійську партію "Родина" визнали незаконною

Свідоцтво про реєстрацію партії визнано недійсним. Проти лідера "Родини" Ігоря Маркова порушено дві кримінальні справи.

Міністерство юстиції України визнало таким, що втратило чинність, свідоцтво про реєстрацію партії "Родина".

Після відповідного звернення Служби безпеки України Мін’юст провів перевірку партії.

Перевірка виявила, що сьомий (позачерговий) з’їзд партії, на якому Прогресивно-демократичну партію України було перейменовано на "Партію "Родина", прийнято нову програму партії, змінено склад керівних органів та юридичну адресу, проводився незаконно.

Мін’юстї встановив неправомочність сьомого (позачергового) з’їзду партії, відсутність кворуму повноважних делегатів. Таким чином виявлено, що партією у 2008 році до Міністерства юстиції були подані неправдиві відомості.

У зв’язку з цим наказом Міністерства юстиції від 2 вересня свідоцтво про реєстрацію партії "Родина" визнано таким, що втратило чинність.

Сьогодні ж близько 200 людей сьогодні пікетували Генпрокуратуру з вимогою притягти до кримінальної відповідальності керівника партії "Родина" Ігоря Маркова.

В акції взяли участь активісти громадського руху "Комітет оборони Одеси", товариства "Просвіта", Народного руху України, партії "Реформи і порядок" та інших націонал-демократичних партій і організацій.

Учасники акції тримали у руках гасла: "Генпрокуратура, не прикривай марківських бандитів!", "Одеса проти екстремістів, а ви?!", "Бандитам – в’язниці!", "Партія "Родина" - інструмент російського імперіалізму" та інші.

За словами співкоординатора руху "Комітет оборони Одеси" Ігоря Іванова, "десятки громадських організацій і партій, що діють в Одеській області, зокрема які беруть участь в акції, вимагають від прокурорських і міліційних органів припинити багатомісячні спроби відвести від кримінальної відповідальності лідера кримінально-політичної партії "Родина" Ігоря Маркова".

Активісти патріотичних організацій звинувачують Маркова у розправі над групою "просвітян" та членів інших організацій, що проводили 2 вересня 2007 року пікетування Одеської облдержадміністрації.

Представник Генпрокуратури заявив учасникам акції, що "на Маркова заведено дві кримінальні справи, слідчим міліції стосовно нього був обраний запобіжний захід – підписка про невиїзд. Крім того, розглядається можливість змінити запобіжний захід за порушення – взяти Маркова під варту".

Іванов пообіцяв сьогодні оприлюднити відповідь Генпрокуратури на вимоги громадськості Одеси з приводу бездіяльності місцевих правоохоронних органів щодо проявів бандитизму та екстремізму.

Читайте також:

Лідер "Родини" запевнив, що Кремль його не спонсорує

СБУ вимагає заборонити "антиукраїнську" партію "Родина"

Прокуратура запідозрила 9 одеських партій у фашизмі

Націоналісти вимагають заборонити кримські проросійські організації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: