Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Простоїть 15 років: експерт заявив про фейкову готовність Керченського мосту

Простоїть 15 років: експерт заявив про фейкову готовність Керченського мосту

Інженер твердить, що конструкцію звели не в тому місці та з кричущими помилками.

Гучно і помпезно в Росії відкрили міст через Керченську протоку до анексованого українського Криму. Президент РФ Володимир Путін за кермом "Камаза" проїхався по мосту, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Колона вантажівок мала б продемонструвати надійність споруди, але у фахівців натомість з’явилися великі питання щодо цього. Адже всі машини були порожні, а коли вони наближалися до мостової арки, під час будівництва котрої просіли опори, інші вантажівки сильно відстали від путінської.

Відео Російські окупанти планують відкрити "Кримський міст" для легкових автомобілів

Про залізничне сполучення мова ще не йде. Цієї ночі поїде лише легковий транспорт. Вантажівки змушені почекати, поки російські фахівці дадуть висновок, що це безпечно для самої споруди. Кримський міст росіяни почали проектувати та споруджувати одразу ж після анексії півострова. Спочатку його вартість оцінювали в 25 мільярдів рублів, за 4 роки проект подорожчав у десять разів.

Російські окупанти планують відкрити "Кримський міст" для легкових автомобілів

"Відкривають лише для легкового транспорту? Це що взагалі таке?", - дивується інженер-мостобудівник Георгій Росновський. Його висновок – міст насправді не готовий. Фахівець проектував не один десяток мостів, прораховував у 1990-х і Керченський міст до Росії.  За словами Росновського, його можна було спорудити, але північніше, де кращі ґрунти. "Будують не там, де треба, і не так, як треба. Прогноз: простоїть 15 років", - заявив він.

Опосередковано про недовіру до мосту з боку самих росіян можуть свідчити також заяви про збереження поромної переправи через протоку. Тим часом сумнівної якості міст може вдарити по РФ новими санкціями, адже Україна вже готує позови та збирає докази своїх збитків – екологічних і транспортних, через обмеження доступу до портів в Азовському морі та небезпеку в морській акваторії.

Фотогалерея Десятки КамАЗів і Путін-далекобійник. Як відкривали міст до окупованого Криму (13 фото)

У тому, що міст екологічно небезпечний, переконують і в Інституті водних проблем. Там пояснюють, що через нього течія у протоці послабиться, Азовське море почне опріснюватися. Ще одна серйозна проблема – судноплавство, адже в районі моста поворот судохідного каналу, і вже кілька суден врізалися в опори моста. Якою буде ситуація під час шторму чи туману, доводиться тільки гадати. Тим часом президент Петро Порошенко знайшов єдину поважну причину для побудови цього мосту – він дуже знадобиться окупантам, коли вони будуть терміново покидати Крим, який повертатиметься під законне українське управління.

Залиште свій коментар

Вибір редакції