Проти чиновників Черновецького порушили 40 кримінальних справ

Посадовцям КМДА інкримінують хабарництво і розкрадання мільйонних коштів. Втім, довести причетність до зловживань самого Черновецького та його найближчого оточення слідству не вдалося.

Кримінальні справи проти Людмили Качурової, Руслана Кухаренка, Світлани Макеєвої, Володимира Асадчого та інших чиновників київської мерії і керівників комунальних підприємств вже через тиждень будуть передані до суду. А до кінця року в суді опиняться усі справи, відкриті проти чиновників Київської міськадміністрації, КП і главків мерії міліцією, прокуратурою і СБУ. Всього близько 40. Провина усіх підслідних практично доведена.

Про це виданню "Сегодня" розповіли джерела в силових органах. Збитки, завдані ними місту, експерти оцінюють у сотні мільйонів гривень. Тільки 9 кримінальних справ, які розглядає управління СБУ в Києві, "тягнуть" на 25 млн грн. А керівники "Київпастрансу", які проходять у справі, порушеній міліцією, звинувачуються в розкраданні 30 млн грн на будівництві швидкісного трамвая.

Екс-віце-прем'єр з силових питань Володимир Сівкович, який розпочав роботу з виявлення правопорушень у КМДА ще в червні, розповів, що усі справи зараз у стадії завершення. "За фактами порушень і отримання хабарів чиновниками київської мерії і районних адміністрацій порушено більше 40 кримінальних справ. Жодна із справ не "здулася" - вони майже усі вже завершені, частина з них передана до судів, частина справ об'єдналася в нові справи (кілька в одну). Зараз їх ведуть прокуратура, міліція, СБУ та УБЕЗ. На сьогодні жодна справа не спущена на гальмах - частина чиновників під арештом, частина перебуває в розшуку", - сказав він.

З тих, хто перебуває за межами України відколи справами мерії зайнялися впритул силовики, - голова земельної комісії Київради Олексій Євлах. Він зараз у Німеччині. За словами його оточення, він лікується в приватній клініці від гіпертонії і хвороб хребта. Але джерело в силових органах стверджує, що депутат у розшуку.

Колишній перший заступник мера Денис Басс зараз у Києві. Практично по всіх напрямах, які він курирував, відкрито кримінальні справи. "Главк транспорту, "Київзеленбуд", головне фінансове управління... По всіх управліннях порушені кримінальні справи. Шість осіб заарештовано за хабарі. Проте чи причетний особисто Денис Басс до цих злочинів як куратор цих підрозділів, правоохоронці поки не з'ясували. З'ясовуємо, для цього потрібний час. Від матеріалів про корупцію усі були в шоці", - розповів Сівкович.

Немає матеріалів у слідства і по Ірені Кільчицкій, яка курирувала охорону здоров'я. Хоча її підлегла Людмила Качурова найближчим часом постане перед судом.

Зараз у прокуратурі перебувають справи щодо незаконного відчуження акцій на користь структур, які пов'язують із зятем мера В'ячеславом Супруненком ("Київміськбуд", "Київгаз", Київводоканал", "Київенерго", "Київхліб", "Київмлин").

"Фігурантів у цих справах багато, роздача акцій почалася до Леоніда Черновецького. Крім того, підписів його родичів немає на жодному документі. А підпис мера фігурує тільки на документах, завізованих кількома службами. У такому разі настає колективна відповідальність, тобто конкретно когось притягнути не можна. Мер, як я переконався, дуже розумна людина, він себе не підставив", - сказав Сівкович.

Читайте також:

Заступник мера Києва пишається, що працював в КДБ

Бізнес Черновецького прогорів

Довгому пророкують посаду мера Києва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: