Проти Держказначейства порушили справу за привласнення грошей покупців ОПЗ

Через шість місяців після невдалої спроби продати ОПЗ учасникам аукціону так і не повернули по 400 млн гривень грошової застави.

Генпрокуратура виявила ознаки злочину в діях посадовців Державного казначейства, які не повернули двом фірмам-учасникам конкурсу з приватизації Одеського припортового заводу (ОПЗ) по 400 млн гривень грошової застави. За даним фактом порушено кілька кримінальних справ.

Як повідомила прес-служба Генпрокуратури, зловживаючи службовим становищем та перешкоджаючи виконанню судових рішень, посадовці Держказначейства упродовж шести місяців після проведення конкурсу з продажу пакета акцій ВАТ "Одеський припортовий завод" не повернули двом його учасникам – юридичним особам конкурсні гарантії в розмірі 800 млн грн, внаслідок чого судом стягнуто з Фонду державного майна України штрафних санкції у розмірі понад 3 млн грн, що завдало істотної шкоди інтересам держави.

Генпрокуратурою за цими фактами порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч. 2 ст. 382 (невиконання судового рішення) Кримінального кодексу України. Проводиться досудове слідство.

Нагадаємо, уряд Юлії Тимошенко у вересні 2009 року зробив спробу продати Одеський припортовий завод на аукціоні.

У конкурсі з приватизації ОПЗ взяли участь три компанії: ТОВ "Азот-Сервіс (Росія) (подала заявку від імені ТОВ "СІБУР"), ТОВ "Фрунзе-Флора" (Україна) і ТОВ "Нортіма" (Україна).

29 вересня ТОВ "Нортіма" придбало контрольний пакет Одеського припортового заводу у розмірі 99,567% за 5 млрд грн. Ціна продажу перевищила початкову ціну на 1 млрд грн.

Проте угоду про продаж ОПЗ заблокував Фонд держмайна, назвавши запропоновану ціну у 5 млрд грн заниженою. Коментуючи це рішення, виконуючий обов’язки глави Фонду держмайна Дмитро Парфененко заявив, що вважає адекватною ціною приватизації заводу 8-9 млрд грн.

У жовтні учасники скандального приватизаційного конкурсу ТОВ "Нортіма" і ТОВ "Фрунзе-Флора" заявили, що Фонд держмайна фактично привласнив 800 млн грн, внесених компаніями в якості застави для участі в конкурсі з продажу ОПЗ.

Обидві компанії звернулися зі скаргами до Господарського суду Києва, який у грудні зобов’язав Фонд держмайна повернути незаконно привласнені гроші.

Читайте також:

ОПЗ продадуть, щоб розрахуватися з попередніми покупцями

Одеський припортовий завод утретє виставлять на продаж

Україні пригрозили міжнародним судом через ОПЗ

Учасникам конкурсу з приватизації ОПЗ не повернули грошову заставу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: