Проти екс-заступника глави "Нафтогазу" порушено кримінальну справу

Проти колишнього чиновника порушено справу в рамках розслідування діяльності створеної Юлією Тимошенко корпорації ЄЕСУ.

Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти екс-заступника голови НАК "Нафтогаз України" Євгена Корнікова. Справа стосується діяльності створеної Юлією Тимошенко корпорації ЄЕСУ.

Про це повідомила народний депутат, голова тимчасової слідчої комісії Верховної ради з питань розслідування обставин підписання газових угод з Росією Інна Богословська.

"Ми маємо в своєму розпорядженні документи, які підтверджують факт підписання з української сторони фіктивних векселів. За даним фактом порушено кримінальну справу стосовно колишнього заступника голови "Нафтогазу", який і надав незаконно ці фіктивні векселі Міністерству оборони (РФ). Це зробив Корніков", - заявила Богословська.

"Євген Корніков був заступником Ігоря Бакая у "Нафтогазі". Він не мав права виписувати векселі, і потім вони були визнані фіктивними", - зазначила вона.

Вона підкреслила, що ці векселі були закладені в забезпечення боргів ЄЕСУ перед Міністерством оборони Росії.

За її словами, загальний борг ЄЕСУ та іншої підконтрольної Тимошенко компанії "Босфор" сягав 400 млн доларів.

"Чи був цей борг у наявності на момент підписання газової угоди у 2009 році – ми намагаємось отримати відповідь від Міноборони Росії", - сказала Богословська.

Вона повідомила, що інформація про справу Корнікова міститься у листі на її ім'я від першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна.

Також, за словами Богословської, за часів свого прем'єрства Тимошенко намагалася "заховати кінцівки".

"За позовом податкової інспекції Жовтневого району Дніпропетровська в жовтні 2009 року було прийнято рішення про ліквідацію ЄЕСУ. А податкова тоді була підпорядкована уряду. Фірма "Босфор", яка належить родині Тимошенко, також в стадії банкрутства", - зазначила Богословська.

Богословська повідомила, що сьогодні рішення про припинення діяльності ЄЕСУ скасовано за протестом прокуратури. "Ми звернулися до вищої кваліфікаційної комісії суддів щодо судді Жовтневого суду Дніпропетровська, який прийняв рішення про ліквідацію ЄЕСУ", - сказала вона.

Нагадаємо, колишній перший заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Ігор Діденко заарештований.
 
Кримінальну справу також порушено проти екс-голови "Нафтогазу" Олега Дубини.

Читайте також:

Проти Тимошенко порушать ще одну справу

Генпрокуратура допитала Ющенка у справі проти Тимошенко

В Лук’янівському СІЗО приготували камеру для Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: