Проти кримського міністра з "липовим" дипломом порушено справу

Міністр курортів і туризму Криму Андрій Сумцов на основі фотокомп'ютерних технологій зробив собі диплом про наявність у нього вищої освіти.

26 січня, прокуратура Криму порушила кримінальну справу проти міністра курортів і туризму Криму Андрія Сумцова за фактом використання підробленого документа.

Як повідомили в МВС Криму, міліція провела перевірку про використання завідомо підробленого документа - диплома про вищу освіту кваліфікаційного рівня магістр права громадянином України Сумцова (до 1999 року Жидік) Андрієм Анатолійовичем.

У лютому 2009 року Сумцов звернувся із заявою до голови Верховної Ради Автономної Республіки Крим Анатолію Грицeнка з проханням про призначення його на посаду міністра курортів і туризму Автономної Республіки Крим.

При цьому Сумцов, зазначає МВС, як кандидат на посаду державного службовця, надав до Міністерства курортів і туризму АРК виготовлений на основі фотокомп'ютерних технологій диплом про наявність у нього вищої освіти кваліфікаційного рівня магістр права KB № 27935296 на бланку серії А № 004723, в якому міститься інформація про те, що він у 2006 році закінчив Київський Національний університет ім. Шевченка за спеціальністю Правознавство і йому присвоєно кваліфікацію магістр права.

На підставі підробленого диплома від 30 червня 2006 року серії KB № 27935296 рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим Сумцов був призначений на посаду міністра курортів і туризму Ради міністрів Автономної Республіки Крим, повідомили в міліції.

Згідно з інформацією, наданою університетом, на юридичному факультеті в архіві і на кафедрах Київського Національного університету ім. Т. Г. Шевченка відсутні документи, які могли б підтвердити факт навчання Сумцова в даному вузі.

Крім того, повідомили в МВС Криму, в університеті відсутня інформація, що підтверджує видачу Сумцову диплома від 30.06.2006 серії KB № 27935296 про закінчення ним. Київського Національного університету імені Тараса Шевченка і отримання ним повної вищої освіти за спеціальністю Правознавство.

Документів, які могли б підтвердити сам факт навчання і отримання диплома освітньо-кваліфікаційного рівня магістр права Сумцова, у Київському Національному університеті імені Тараса Шевченка не виявлено.

Відповідно до інформації, наданої підприємством ДП Державний центр прикладних інформаційних технологій Міністерства освіти і науки, відомості про диплом магістра, виготовленому в 2006 році на ім'я Сумцова (Жидіка) Андрія Анатолійовича, 1974 р.н. на замовлення Київського Національного університету імені Шевченка та інформація про диплом KB № 27935296 в єдиній інформаційній базі даних Міністерства освіти і науки України не містяться.

Крім того, на поліграфічному комбінаті "Україна" Міністерства фінансів України бланк до диплома про вищу освіту (диплом магістра) серії А № 004723 не виготовлявся.

У МВС заявили, що неодноразово попереджали голову Верховної Ради АРК Грицeнка і голову Ради міністрів АРК Плакиду про те, що Сумцов не має вищої освіти і на посаду міністра призначений незаконно.

"Однак з їх боку, крім звинувачень і претензій на адресу міліції, ніяких заходів не вживалося, що дає повну підставу після порушення кримінальної справи відносно громадянина Сумцова ставити питання про їх персональну відповідальність, тобто відставку", - заявили в міліції.

Нагадаємо, раніше народний депутат Володимир Сівкович заявив, що в Україні активно розвивається ринок фальшивих документів. Фіктивні біографії, паспорта і дипломи знайшли майже у 150 чиновників.

Читайте також:

Кримська міліція виявила у міністра туризму липовий диплом

Кожен двадцятий чиновник має підробний диплом

Янукович пообіцяв викинути з влади всіх "недоучених"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: