Проти Мельниченка поновили кримінальну справу 10-річної давності

Адвокати Кучми, через суд поновили проти Мельниченка кримінальну справу 2001 року.

Печерський районний суд Києва прийняв рішення про відкриття провадження у справі за позовом адвокатів екс-президента України Леоніда Кучми про поновлення кримінальної справи 2001 року проти екс-майора Управління держохорони Миколи Мельниченка.

Сам колишній майор називає рішення Печерського райсуду "апогеєм кампанії з відбілювання Кучми".

На його переконання, екс-президент України робить усе можливе, аби уникнути відповідальності за скоєні злочини, а отже, "переводить стрілки на того, хто задокументував ці злочини, і прагне дискредитувати його як джерело інформації та свідка".

"Суд прийняв це рішення, - зазначив він, - хоча адвокати Кучми, які подали позов про нібито незаконне закриття кримінальної справи проти мене, не є учасниками даного процесу, не є потерпілою стороною", - запевнив Мельниченко.

За його словами, теоретично оскаржити цю справу міг би сам екс-майор або держава як потерпіла сторона в особі, скажімо, Генпрокуратури. Але ні Мельниченко, ні Генпрокуратура цього не робили.

"Натомість адвокати Кучми подають позов, і його фактично задовольняють. Це якби, приміром, я подав позов у справі Павла Лазаренка. Чи задовольнив би його будь-який суд, що діє за законом? Відповідь очевидна... Печерський же суд прийняв рішення про початок провадження, витребувавши 55 томів справи, в лічені дні", - розповів екс-майор.

За його словами, навіть якби адвокати Кучми мали законні підстави вимагати поновлення справи, терміни, відведені на це законом, давно сплили. Оскаржити рішення Генпрокуратури можна було протягом семи днів, минуло ж відтоді вже кілька років. Отже, рішення Печерського суду є диким і абсурдним з точки зору закону, але воно є абсолютно логічним для кампанії відбілювання Кучми, вважає Мельниченко.

Нагадаємо, що проти колишнього майора держохорони Мельниченка у 2001 та 2004 роках порушувалися кримінальні справи за підозрою у перевищенні службових повноважень, розголошенні державної таємниці, а також за фактом фальсифікації доказів.

1 березня 2005 року вони були закриті. У постанові генерального прокурора дії майора визнали як такі, що були обумовлені гострою потребою (запобіганням вчиненню злочинів).

1 червня 2011 року Кучма звернувся до Генпрокуратури з проханням поновити справу проти Мельниченка.

Читайте також:

Кучма звинуватив Мельниченка у співпраці з російськими спецслужбами

Кучма звинуватив Мельниченка у загибелі Гонгадзе

Мельниченко: за часів Смєшка СБУ хотіла купити оригінали записів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: