Проти міліціонерів порушено дві справи через захоплення комбінату "Україна"

Юрій Луценко звинуватив прокуратуру в політичній заангажованості через порушення справ проти співробітників міліції. У той же час, правоохоронці заарештували 22 людини ан комбінаті "Україна".

Прокуратура Києва порушила дві кримінальні справи проти представників міліції за дії під час захоплення поліграфкомбінату "Україна", де друкуються виборчі бюлетені.

За інформацією представників Генпрокуратури, справи порушено за статтею 341 (захоплення державних або громадських будівель або споруд) і статтею 365 (перевищення влади або службових повноважень) Кримінального кодексу.

У свою чергу, міністр внутрішніх справ Юрій Луценко уточнив, що справи порушено проти правоохоронців. Нагадаємо, міліцію в захопленні підприємства звинувачувала Партія регіонів.

"Прокуратура продовжує лінію на залякування міліції. Справа порушена тому, що до державного комбінату "Україна" під'їхав автобус з синіми номерами міліції, який не допустив 60 депутатів Партії регіонів на територію комбінату для продовження цього мордобою", - наголосив глава МВС.

"Я думаю, що очевидна вмотивованість таких політичних сил. Прокурор Києва Євген Блажівський підтвердив факт порушення кримінальної справи за двома статтями щодо неправомірних дій працівників міліції", - також наголосив він.

У той же час, Луценко спростував депутатські заяви про присутність на території комбінату працівників приватної охоронної фірми. "Жодної приватної охоронної структури в такій кількості (депутати заявляли 300 осіб) не було. Люди, які пробивали дорогу для в.о. директора через димові шашки і кип'яток - це працівники охорони поліграфкомбінату "Україна". Про це є заява заступника по службі безпеки комбінату", - запевнив урядовець.

За його словами, працівники міліції після виклику на телефон 02 о 6:09 намагалися пройти на підприємство, але їм було вчинено опір з боку охоронців народних депутатів, які "включили брансбойт з кип'ятком та кидали димові шашки".

В результаті міліцією було затримано 22 особи, 18 з яких представились помічниками народних депутатів, а 2 - охоронцями комбінату.

За словами Луценка, всім затриманим висунуто звинувачення щодо опору працівникам правоохоронних органів. Справу спрямовано до суду і ми вимагаємо для них по 15 діб адмінарешту.

Крім того, за словами міністра, до Шевченківського райвідділку міліції, вже прибули депутати ПР ,які вимагають звільнення усіх затриманих.

Нагадаємо, вранці у понеділок, 25 січня, поліграфкомбінат "Україна" у Києві, де, зокрема, друкуються і виборчі бюлетені, зазнав нападу. Група людей намагалася увійти до приміщення комбінату, і після того, як це їм не вдалося, невідомими були розбиті шибки вітрин першого поверху, через які вони і увійшли до будівлі.

Першими про захоплення заявили регіонали, вони, зокрема, звинуватили у причетності до цієї події міліцію.

Пізніше президент Віктор Ющенко на спеціально скликаному засіданні Ради нацбезпеки та оборони заявив, що будівлю комбінату захопили нардепи від ПР.

Глава держави розповів, що п'ятеро нардепів-регіоналів, серед яких Василь Горбаль, Ельбрус Тедеєв і Владислав Лук'янов, і ще 20 людей зайняли кабінет директора підприємства на знак протесту проти зміни статуту комбінату та призначення його нового керівника. Ющенко засудив і дії уряду і дії регіоналів із захоплення підприємства.

Читайте також:

Ющенко: регіонали захопили комбінат, на якому друкують виборчі бюлетені

Тимошенко доручила вести відеоспостереження за друком бюлетенів

Невідомі захопили комбінат, де друкують виборчі бюлетені

ВідеоКадри захоплення комбінату "Україна"

ВідеоПорушення справ за захоплення комбінату "Україна"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: