Європа вперше подала в суд на "Нафтогаз"

У Європі знайшлася перша газова компанія, яка однозначно вважає, що у припиненні газопостачання Європі винна Україна.

Другий за величиною в Угорщині імпортер природного газу компанія "Емфес" першою в країні і в Євросоюзі подала до суду на НАК "Нафтогаз України" і оформила скаргу на Україну в Європейське співтовариство.

Про це йдеться у прес-релізі компанії.

Позов представлений австрійською юридичною фірмою Wolf Theiss від імені угорського газового оператора в Європейський суд в Люксембурзі, який є вищою судовою інстрацією Європи.

У документах, переданих компетентним судовим інстанціям, "Емфес", зокрема, звинувачує "Нафтогаз" в тому, що він не постачав угорській фірмі природний газ, який поступав з Росії через Україну для Угорщини і що частково зберігався в українських газосховищах, і при цьому "розпоряджався чужим газом як власним".

У скарзі на Україну "Емфес", перераховуючи "явні юридичні порушення", посилається на 22 статтю Європейської Енергетичної Хартії, згідно якої сторони гарантують, що засновані і такі, що направляються ними державні компанії здійснюють свою діяльність з реалізації або постачанню товарів і послуг відповідно до зобов'язань за даною угодою.

Компанія "Емфес" має юридичні зобов'язання з постачання російського газу в країни Євросоюзу, включаючи Угорщину.

Підстава для судового позову - прийняте в 1994 році нормативне законодавство ЄС, який дозволяє європейським компаніям використовувати правила Світової організації торгівлі (СОТ) для захисту своїх ділових інтересів. Україна вступали до СОТ в травні минулого року.

Одночасно "Емфес" подала другий позов у суд Будапешта.

Нагадаємо, Росія неодноразово закликала європейські країни подати на Україну до суду через припинення транспортування російського газу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: