Проти прокурорів Криму подали безпрецедентний позов на 3 трильйони гривень

Невідомий позивач зажадав від прокурорів відшкодування моральної шкоди, а генпрокурора Віктора Пшонку він попросив звільнити своїх кривдників без права виплати пенсії.

Прокурор Криму Степан Молицький
Сайт прокуратури АРК
Прокурор Криму Степан Молицький
В Окружний адміністративний суд Криму подано близько 8 однакових позовів. У них невідомий вимагає, щоб прокурор Криму Степан Молицький і прокурор Ялти Сергій Самойлик відшкодували моральну шкоду в розмірі 3 трильйонів 99 млрд 32 мільйонів гривень.

Одночасно в позові міститься вимога до генпрокурора Віктора Пшонки звільнити прокурорів Криму і Ялти без права виплати пенсії, пише газета "Дело".

У справі йдеться, що позивач образився на прокурорів через відмову реагувати на його заяву.

Щоправда, як стало відомо, судді прийняли рішення, яким відмовляють у провадженні справи.

Так, суддя Ольшанська свою відмову розглядати справу по суті пояснила тим, що це не в компетенції адміністративного суду.

Аналогічні рішення прийняли й інші судді з Окружного адміністративного суду Криму - Радчук і Циганова.

Разом з тим суд роз'яснив позивачеві, що відмову прокуратури в порушенні кримінальної справи можна оскаржити в суді або у вищого керівництва.

Як відомо, на початку липня Верховна рада внесла зміни до законодавства, яким передбачила фіксований судовий збір у справах щодо відшкодування моральної шкоди за позовами про захист честі, гідності та ділової репутації. Іншими словами, сума збору для названої категорії справ не буде відрізнятися від справ майнового характеру і становитиме 1% ціни позову (але не менше як 0,2 розміру мінімальної заробітної плати і не більше як три розміри мінімальної заробітної плати).

До цього діяла прогресивна шкала ставки державного мита - чим вища сума заявленого морального відшкодування, тим більший відсоток від ціни позову необхідно заплатити за його подання.

Читайте також:

Кримський суд зобов'язав Росію повернути Україні чорноморські маяки

Суд відпустив кримського мільйонера, якого звинувачують у шахрайстві

Американська компанія подала проти Тимошенко позов на 18 млн доларів

Дружина Черновецького подала на розлучення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: