Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Проти скасування статті про незаконне збагачення проголосували чотири судді КС – Найєм

Проти скасування статті про незаконне збагачення проголосували чотири судді КС – Найєм

У БПП вже готують новий законопроект, який відповідатиме Конституції.

Чотири судді Конституційного суду під час ухвалення рішення про скасування статті Кримінального кодексу України про незаконне збагачення проголосували проти.

Про це у своєму Telegram-каналі написав народний депутат Мустафа Найєм.

"Не проголосували, а точніше проголосували "проти" четверо суддів КС - Ігор Сліденко, Віктор Колісник, Василь Лемак і Сергій Головатий. Останній до останнього не знав як голосувати, через що стався скандал. Думаю, тепер всередині їх звинуватять в піарі та стануть називати "недоговороздатними", "конфліктними", "незрілими" або, чого ще гірше, "антикорупціонерами", - заявив він.

Водночас, Найєм також опублікував список із 59 нардепів, які звернулися до КС із проханням скасувати цю статтю. Туди увійшли 23 члени фракції "Народний фронт", по 11 депутатів від БПП та фракції "Відродження" , 10 – від "Опоблоку", ще троє з фракції "Воля народу" та один депутат "Радикальної партії Олега Ляшка".

Водночас, у партії "Блок Петра Порошенка" вже заявили, що готують новий законопроект про впровадження статті за незаконне збагачення, яка відповідатиме вимогам Конституції.

"Фракція БПП виступає за те, що покарання за незаконне збагачення обов’язково має бути. Але воно має бути винятково у конституційний спосіб. Тому наша фракція ініціює термінову розробку нового законопроекту, який випише цю статтю таким чином, аби ця стаття обов`язково була, але повністю відповідала Конституції", - заявив лідер фракції Артур Герасимов.

Нагадаємо, Конституційний суд 26 лютого визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальне покарання за незаконне збагачення. Суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості. Зокрема, стаття про незаконне збагачення нібито зобов’язує самого підозрюваного довести законність його статків. Тоді як законодавство покладає тягар доведення винятково на обвинувачення.

Відео Конституційний суд скасував кримінальну статтю про незаконне збагачення

Доводити законність своїх статків владі більше не доведеться. Конституційний суд скасував статтю кримінального кодексу, згідно з якою чиновник мав доводити легальність свого збагачення. Але офіційне рішення ще не оприлюднили. Про скасування статті напередодні, посилаючись на власні джерела, повідомила "Українська правда". 

Конституційний суд скасував кримінальну статтю про незаконне збагачення

Залиште свій коментар

Вибір редакції