Проти судді Зварича назбирали доказів лише на 150 тисяч доларів

Обвинувачені у "справі Зварича" судді заперечують хабарництво й кажуть, що отримували гроші як допомогу на ремонт приміщень суду.

У справі екс-судді Ігоря Зварича зібрано докази, які підтверджують кілька епізодів отримання хабарів на загальну суму усього 150 тисяч доларів. Варто зазначити, що у Зварича при обшуку було вилучено кілька "лівих" мільйонів доларів та гривень.

Як заявив заступник генпрокурора Віталій Щоткін, на сьогодні слідством зібрані достатні докази, які підтверджують кілька епізодів отримання хабарів. "Тепер триває перевірка слідчим шляхом інших аналогічних епізодів за матеріалами оперативно-розшукових заходів", - сказав він.

"Йде перевірка свідчень уже допитаних у цій справі, зокрема, про причетність інших осіб, про те, куди витрачалися отримані грошові кошти", - додав Щоткін.

Він зазначив, що "процесуальні терміни слідства й утримання під вартою у кримінальній справі в нас продовжені до грудня 2009 року - січня 2010-го, хоча в разі потреби ми можемо порушити питання про їх подовження".

"З'явилася інформація, що обвинувачені судді відкидають факти хабарництва, стверджуючи, що отримували гроші в якості допомоги на ремонт приміщень суду. Це одна з версій подій, висунутих обвинувачуваними. Звісно, вона перевіряється, як і будь-яка інша", - сказав заступник генпрокурора.

Загальна сума хабарів, за його словами, "близько 150 тисяч доларів по перевірених епізодах". "Але не виключено, що ця сума буде збільшуватися в ході подальших перевірок", - додав Щоткін.

Заступник генпрокурора підтвердив, що перевіряється і інформація про причетність до справи Зварича голови Вищого адміністративного суду Олександра Пасенюка.

"Слідчим шляхом перевіряються всі обставини у справі, в тому числі й ті доводи, які висунув обвинувачуваний Зварич. Можливо, це було зроблено ним у своє виправдання, можливо, у силу інших причин. Перевірити свідчення - обов'язок слідства", - сказав Щоткін.

"Говорити про те, наскільки його (Зварича) слова в цій частині відповідають істині, ще рано. Остаточний висновок можна буде зробити після проведення всіх необхідних слідчих дій", - додав він.

При цьому Щоткін підтвердив, що Пасенюк приходить на допити: "Так, наскільки я знаю, жодних проблем із проведенням слідчих дій тут не виникало, тим більше що слідчі дії проводяться і будуть проводитися з усіма без винятку особами".

Кримінальну справу проти на той час голови Апеляційного адміністративного суду Львова Зварича за фактом хабарництва в особливо великих розмірах Генпрокуратура порушила наприкінці 2008 року.

З 10 березня екс-суддя перебуває під арештом у Київському слідчому ізоляторі. Проти Зварича порушено п’ять справ за трьома статтями Кримінального кодексу - зловживання службовим становищем, дача хабара, шахрайство.

Під час обшуків за місцем роботи та проживання голови суду і шести суддів Львівського апеляційного адмінсуду працівники СБУ та Генпрокуратури вилучили 1 мільйон доларів та 2 мільйони гривень. Апеляційний суд Києва ухвалив рішення про утримання Ігоря Зварича під вартою до грудня 2009 року.

Читайте також:

СБУ перевірить банківські рахунки голови Вищого адміністративного суду

Екс-суддя Зварич натякнув, що його посадили за відмову працювати на Ющенка

Екс-суддя Зварич програв суд львівській газеті

Екс-суддя Зварич вимагає не обзивати його хабарником

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: