Проти Жванії скасували останню кримінальну справу

Давид Жванія більше не підозрюється у незаконності отримання українського громадянства та причетності до отруєння Віктора Ющенка.

4 червня Печерський районний суд міста Києва скасував постанову слідчої групи Генеральної прокуратури про порушення останньої кримінальної справи у відношенні депутата від НУ-НС Давида Жванії. Про це повідомив захисник депутата в суді, депутат від НУ-НС Геннадій Москаль.

За словами Москаля, починаючи з 18 травня 2008 року, Жванії і його захисникам доводилося спростовувати в судах різних інстанцій "абсурдні звинувачення у незаконному проживанні на території України, незаконному отриманні посвідчення іноземця на тимчасове проживання, отриманні українського громадянства та паспорту громадянина України, а також незаконному отриманні у 1990 році в Грузії паспорту зразка СРСР та інші звинувачення".

Як зазначив Москаль, "за даний час слідчо-оперативна група Генеральної прокуратури України, яка розслідувала отруєння Віктора Ющенка, звинувачуючи Жванію в причетності до отруєння президента, намагалася відібрати у нього і знищити паспорт громадянина України, позбавити його українського громадянства, депортувати за межі України і заборонити йому в’їзд до країни".

За словами Москаля, переслідування велося в рамках кримінального, адміністративного і цивільного судочинства і супроводжувалося порушенням Конституції та низки законів, у відношенні Жванії "проводилися цілі серії незаконних оперативно-розшукових заходів - прослуховування телефонних розмов, незаконне проникнення в приватне житло і службове приміщення, встановлення прослуховуючих пристроїв та апаратури, візуальне спостереження, втручання в особисте життя, прикриття під виглядом оперативних заходів різного роду провокацій, роздача інтерв’ю, які порушували його честь гідність та ділову репутацію".

"Майже кожного дня до Генеральної прокуратури України викликалися родичі Жванії, його друзі і знайомі, а також колишні бізнес-партнери і працівники фірм, де їх в брутальній та грубій формі допитували, хоча ці допити не мали жодного відношення до отруєння президента України Віктора Ющенка", - зазначав Москаль.

Він заявив, що Жванії телефонували невідомі з погрозами та вимогами терміново виїхати з України.

"Відповідальні працівники Секретаріату президента України у категоричній формі також вимагали від Жванії негайно виїхати з України, при цьому обіцяли закрити кримінальні справи проти нього і не відкривати їх у майбутньому", - говорить Москаль.

Він повідомив, що Жванія звернувся до Тимчасової слідчої комісії Верховної ради, яка займається розслідуванням обставин отруєння Ющенка, і попросив членів комісії дати правову оцінку даним фактам.

Нагадаємо, попередню кримінальну справу проти Жванії Подільський суд Києва скасував 22 травня.

Читайте також:

Суд закрив одну з кримінальних справ проти кума Ющенка

Жванія: Ющенко піде на вибори як технічний кандидат

Суд відмовився захистити честь Жванії від людей Ющенка

Генпрокуратура стала третім фігурантом у справі Жванії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: