Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Протидія коронавірусу: ТСН перевірила, як підготувалися медики та прикордонники для прийому можливих хворих

Протидія коронавірусу: ТСН перевірила, як підготувалися медики та прикордонники для прийому можливих хворих

Ажіотаж на кордоні очікують від неділі.

На українському кордоні через стрімке поширення коронавірусу три дні тому посилили заходи безпеки, зокрема, в усіх людей, які в'їжджають на територію нашої країни міряють температуру. Якщо виникнуть підозри на коронавірус, або тимчасово ізолюють у спеціальну кімнату і викличуть лікаря, або ж одразу повезуть до лікарні.

Де медичні заклади і чи готові вони до імовірних хворих на китайську недугу, у сюжеті ТСН.19:30.

 На пункті пропуску "Тиса" на україно-угорському кордоні, який за добу перетинає близько двох тисяч людей, вже як три дні запроваджено температурний скінінг. Скандалів через обов’язкове вимірювання температури на кордоні досі не було. Перевірка триває лічені секунди і черг не створює.

Прикордонники та митники працюють - у масках та рукавичках. Двічі на добу їх перевіряють медики.

"Наші наряди забезпечені захисними масками з розрахунку шість масок на зміну, тобто по 12 годин, та двома парами рукавичок. Також перед і після служби - медичний огляд", - каже Роман Марценюк, заступник начальника штабу, начальник відділу прикордонного контролю Чопського прикордонного загону.

Відео Маски і спеціальні бокси: українські прикордонники підготувалися до перевірок мандрівників на коронавірус

На українському кордоні посилили контроль. У всіх людей, які в'їжджають в Україну, міряють температуру. Якщо виникнуть підозри на коронавірус - то тимчасово ізолюють у спеціальну кімнату і викличуть лікаря або ж одразу повезуть у лікарню. На пункті пропуску "Тиса", який за день перетинає близько двох тисяч людей, побувала ТСН.  Більше про коронавірус

Маски і спеціальні бокси: українські прикордонники підготувалися до перевірок мандрівників на коронавірус

Нині на пункті пропуску напрочуд тихо, автівок майже немає. Але скупчення мандрівників там очікують у наприкінці цього тижня, на початку наступного, коли з Італії, зокрема, повертатимуться заробітчанські буси.

Тих, у кого на кордоні запідозрять коронавірус, перевірятимуть у спеціальній кімнаті. Її облаштували ще років 10 тому для будь-яких інфекційних хворих. Досі пацієнтів там не було. Але відучора з'явилася епідеміологиня. Вона розгублена, бо ізолятор розрахований лише на одного хворого. Що робити, якщо з підозрою виявлять одразу кількох людей, не знає.

"По алгоритму дії, який нам повідомили годину тому, дозволяється ізолювати дві людини, щоб були на відстані 2м один від одного", - пояснює Марія Куртей, помічниця лікаря-епідеміолога Чопського відділення лабораторного центру.

Втім, запевняють, що на кордоні постійно чергуватиме карета швидкої допомоги. Аби, за необхідності, доправляти потенційних хворих до Ужгородської обласної інфекційної лікарні. У медичному закладі вже підготовлено вісім спеціальних боксів на 24 людини.

Загалом у лікарні 100 ліжок. Тож, у разі необхідності, там готові прийняти й більше хворих. П’ять апаратів штучної вентиляції легень, із кожного боксу ізольована вентиляція, і каналізація, що знезаражується. Однак тестів на визначення коронавірусу в лікарні досі нема. А також самим лікарям катастрофічно бракує засобів захисту: респіраторів та захисних костюмів.

"Ми десь місяць тому зробили замовлення на МОЗ. Але відповіді, чи буде допомога, немає. У нас зараз є 90 протичумних костюмів. Мало би бути на кожного працівника лікарні - не менше як 150", - пояснює Михайло Поляк, директор Ужгородської обласної інфекційної лікарні.

Плейлист 166 відео Спалах коронавірусу в Європі

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії.

Спалах коронавірусу в Європі

Алла Пасс

Залиште свій коментар

Вибір редакції