Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Протипожежний Новий рік. Рятувальники назвали головні помилки українців під час святкувань

Пожежники дали поради, як не постраждати на свята.

Майстер-клас зі встановлення новорічної ялинки сьогодні провели київські рятувальники. І вже традиційно - спалили її, аби українці побачили, що станеться якщо занадто святкуватимуть, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Головний атрибут свята рятувальники палять на спеціальному полігоні. Перед "стратою" фахівець із пожежної безпеки спершу вчить як встановлювати красуню. Певен, що не всі це вміють.

"Встановлюючи новорічну ялинку потрібно забезпечити її стійке положення, зафіксувати. Не треба використовувати горючі матеріали – вата, паперові іграшки", - каже рятувальник.

Відео Правила безпеки: київські рятувальники традиційно спалили новорічну ялинку

Цього року в пожежах загинули понад півтори тисячі українців, із них майже півсотні - діти. У Новий рік, каже рятувальник Іван, трагедій стається в рази більше. Закликає людей до сумління.

Як доказ нехтування безпекою рятувальники підпалюють не тільки ялинку, а й кімнату. Закорочення гірлянди, починає диміти вата. За кілька хвилин у вогні вже все.

"Дуже багато випадків коли ракетниці залітають на балкони, на квартири, це як мінімум 3-4 випадки по Києву кожну новорічну ніч, ну і на жаль трапляється те, що ми сьогодні бачили – ялинки загоряються, падають", - коментують фахівці.

І ще одна недобра традиція - салюти. Попри заборону, без них навряд чи обійдеться. Пожежники благають купувати тільки в спецмагазинах. Ознака того, що виріб сертифікований - це українська інструкція до нього. І найголовніше, підпаливши, не забувати втекти. У лікарні вже опинився не один українець, який упритул дивився на вибухівку, чекаючи, спрацює чи ні.

"От перше правило яке зазвичай порушують українці – коли відстріляє, коли відгорить, в жодному разі не підходьте до салюту знову. Потрібно вичекати хоча б 5-10 хвилин, щоб впевнитися в тому, що всі заряди спрацювали. Потім підходите до кучугури снігу, все гасите, щоб запобігти пожежі", - радять пожежники.

Рятувальники сподіваються, що їх почують.

Дивіться відкриття головної ялинки країни у форматі 360 на сайті ТСН.ua.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

безпечна ялинка, інфографіка

Залиште свій коментар

Вибір редакції