Протистояння Мороза

Сьогодні в своєму кабінеті спікер зустрівся з Юлією Тимошенко, В'ячеславом Кириленком та Іваном Плющем. Переговори не стали успішними.

Лідерка БЮТ Юлія Тимошенко, лідер «Нашої України» В'ячеслав Кириленко та секретар РНБО Іван Плющ провели розмову зі спікером Верховної ради Олександром Морозом у його кабінеті. 

Про це журналістам повідомила народний депутат від Партії регіонів Ганна Герман.

Вона також повідомила, що під кабінетом Мороза на момент розмови знаходилося „багато депутатів” від опозиції, які не дали відповіді на питання, з якою метою вони там були.

Нагадаємо, раніше член президіуму „Нашої України” Лілія Григорович припустила, що спікера парламенту Олександра Мороза доведеться виносити з Верховної ради разом з кріслом, до якого він „намертво приклеївся”.

„Поведінка Мороза вже не лежить ні в правовій, ні в політичній площині – тут питання стоїть у площині психологічній. У Мороза вже навіть не конвульсії, а справжня психопатія. Він намертво приклеївся до крісла і робить усе можливе, щоб погратись у стінах парламенту, хоча б на 40 хвилин на день відкриваючи та закриваючи засідання,” – заявила Лілія Григорович.

Пізніше депутати від НУ та БЮТ заявили про готовність повторно підтвердити свої заяви про складання депутатських повноважень. 

Про це журналістам сказав колишній лідер фракції НУ В'ячеслав Кириленко.

"Наші депутати від "Нашої України" додатково вкотре прийдуть і підтвердять свої заяви голові Верховної Ради й керівникові апарату (Ради)", - сказав Кириленко.

З його слів, таку вимогу на зустрічі в четвер з ним і лідером блоку свого імені Юлією Тимошенко висунув голова парламенту Олександр Мороз.

На думку Кириленка, це підтвердження буде необов'язковим, тому що воно не передбачено жодною з норм Конституції, регламенту Ради й закону про вибори депутатів Ради.

При цьому Кириленко сказав, що депутати в жодному разі не прийдуть на засідання парламенту для такого підтвердження.

"Наші депутати для особистого підтвердження своїх заяв прийдуть куди завгодно: до голови парламенту, керівника апарату, але тільки не в зал засідань", - сказав Кириленко.

Він також повідомив, що для цього підтвердження в Раду готові з'явитися всі депутати від НУ, які в четвер будуть у Києві.

Зі слів Кириленка, на таке ж підтвердження своїх заяв готові й депутати від БЮТу.

Також Кириленко повідомив, що спікер ВР Мороз на засіданні Ради відмовився зачитати всі заяви про вихід із фракцій, подані депутатами від фракцій блоків "Наша Україна" і Юлії Тимошенко. 

З його слів, він і лідер Блоку свого імені Юлія Тимошенко звернулися до Мороза з відповідною вимогою. "Ми вкотре одержали половинчасте рішення, а практично відмову", - сказав Кириленко, коментуючи відповідь Мороза на таку вимогу.

Кириленко сказав, що голова Ради вкотре запропонував депутатам від НУ й БЮТ підтвердити свої заяви в апараті або особисто йому.

Лідер "Нашої України" припустив, що на засіданні парламенту в четвер буде прочитано лише частину відповідних заяв. 

Сьогодні ж спікер Мороз оголосив про припинення депутатських повноважень 17 депутатів від Блоку Юлії Тимошенко й 9 від "Нашої України". Спікер зачитав на пленарному засіданні заяви про вихід цих депутатів і фракцій і скаладання повноважень.

Зокрема, Мороз зачитав заяви депутатів від БЮТ Євгена Константинова, Олега Радковського, Арнольда Радовця, Олександра Рябеки, Юлії Тимошенко, Миколи Томенка й Олени Шустік.

Крім того, спікер зачитав заяви депутатів від "Нашої України" Олексія Кучеренка, Катерини Левченко, Миколи Мартиненка, Анатолія Матвієнка, Олександра Омельченка, Олександра Третьякова й Миколи Яковини.

Спікер підкреслив, що заяви й протокол засідання буде направлено у Центральну виборчу комісію.

"ЦВК включить документи до тих справ, які комісія розгляне на своєму засіданні", - сказав Мороз.

Він повідомив бажаючим скласти свої повноваження депутатам, що вони можуть прийти до керівника секретаріату Ради й там у присутності представника Регламентного комітету підтвердити написані раніше заяви.

Перед закриттям пленарного засідання спікер повідомив про надходження нових підтверджень від депутатів написаних раніше заяв.

Таким чином, Мороз зачитав заяви депутатів від БЮТ Миколи Баграєва, Андрія Веревського, Анжеліки Лабунської, Володимира Макієнка, Уляни Мостіпан, Григорія Немирі, Віктора Тарана-Терена, Віталія Чепіноги, Віталія Чудновського й Сергія Пашинського.

Крім того, свою заяву підтвердив депутат БЮТ Віталій Курило, але, оскільки раніше він написав заяву про припинення повноважень у зв'язку з переходом на іншу роботу, цю заяву ще розглядає регламентний комітет.

Мороз також зачитав заяви депутатів від НУ Олександра Бондаря й Петра Ющенка.

Раніше Мороз вже оголосив 79 заяв депутатів від НУ й БЮТ про вхід із фракцій.

Ранкове засідання ВР пізніше було закрито.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: