Процедура видачі віз стала складнішою

Туроператори заявляють, що процедура видачі віз українським громадянам до країн Шенгенської зони стала жорсткішою.


Зокрема, як заявила сьогодні на прес-конференції в УНІАН директор із туризму турфірми «Албіз Тур» Олена Неменьша, "коли в черговий раз 2 чи 3 тижні тому прозвучала інформація про спрощення візового режиму з країнами Шенгена, що відбудеться в січні 2008 р., буквально наступного дня ми зі свого боку відчули жорсткіші умови (в оформленні віз – УНІАН) усіх посольств Шенгенської угоди".

За її словами, зокрема, вмить збільшився термін оформлення візи, додалися документи, які турист повинен пред`явити для отримання візи.

Як приклад вона назвала Грецію, для отримання візи в цю країну минулого року необхідно було зібрати 10 документів, а в цьому - 13, це стосується Іспанії, Італії та Франції.

"Ти працюєш, як на мінному полі, коли працюєш із країнами Шенгена, й так само клієнт – він до останнього моменту не знає - поїде він чи ні. Люди чують одне в ЗМІ, ми потрапляємо в іншу ситуацію, виходить, що винен туроператор", - зазначила Олена Неменьша.

Як вважає голова Всеукраїнської Асоціації туроператорів України Ігор Голубаха, "наше бажання швидко вступити в Європейську співдружність, заяви про те, що ми ось-ось стоїмо на кордоні ЄС, не зовсім співвідносяться з тими вимогами, які пред`являють до туристів консульства країн ЄС". За його словами, від туристів у консульствах не просто вимагають величезну кількість документів для отримання турвізи - часто вимоги неприйнятні. Як правило, консульство вимагає підтвердження фінансової спроможності туриста – це можуть бути travel-чеки або копії кредитної картки, довідка з банку про депозит, проте турист ще повинен надати звіт за півроку про витрати зі свого рахунку. "Безумовно, не кожна людина бажає нас ознайомлювати зі своїми витратами й коштами, які вони проводять по своїх кредитних картах", - заявив він. При цьому, за його словами, боротися з цим складно, тому що офіційно в консульствах не говорять про необхідність надавати звіт про рух фінансових коштів на рахунку.

Як повідомив Ігор Голубаха, через жорсткіші умовами оформлення віз туроператори змушені згортати свої чартерні програми й зазнавати збитків. Зокрема, через зростання кількості туристів до Греції минулого року в 1,9 раза, цього року туроператори запланували туди втричі більше чартерних рейсів, проте відмовилися від багатьох.

"Сьогодні по Греції чартерні програми скорочені в 2 рази, й можливо, це не кінець", - зазначив директор туркомпанії "ІT Service" Дмитро Ігнатьєв.

При цьому попит туристів на візити до Європи зростає, оскільки українці переситилися Туреччиною та Єгиптом, повідомив Ігор Голубаха, і, незважаючи на більш жорсткі умови видачі віз, росте потік туристів туди, зокрема, в 1,5-2 рази цього року. 

Місто Бремен (Фото: www.world-shots.com)
Незважаючи на перешкоди, туристи щоразу більше віддають перевагу Європі перед Туреччиною чи Єгиптом. (Фото: www.world-shots.com)

Водночас, за словами Дмитра Ігнатьєва, в Росії ситуація кардинально інша, їм оформляють візи за 2-3- дні. "Мабуть, у них є підписані відповідні угоди з ЄС, а у нас немає", - зазначив він. 

"Напевно, що ті переговори, які пройшли щодо спрощення візового режиму, якось не так впливають на процеси співпраці провідних туроператорів і консульств. Не так консульств, як органів влади країн ЄС, які дають рекомендації своїм консульствам в Україні", - заявив Ігор Голубаха.

Як вважають туроператори, проблему необхідно вирішувати на державному рівні, оскільки консульства зарубіжних держав тільки виконують розпорядження вищих органів у своїх країнах.

Як відомо, 18 червня Україна і Європейський Союз, за підсумками засідання Ради з питань співпраці в Люксембурзі, підписали угоду про спрощення візового режиму

Угода про спрощення візового режиму передбачає, зокрема, полегшення на взаємній основі видачі віз для осіб, які мають намір знаходитися в країні строком до 90 діб, на 180 діб. Документом установлено фіксовану ціну візового збору - 35 євро. 

Крім того, угода передбачає надання безкоштовних віз певним категоріям громадян. Зокрема, йдеться про близьких родичів, членів офіційних делегацій, членів уряду, парламенту, ряду органів місцевої влади, Конституційного і Верховного судів, учнів, студентів, аспірантів, а також вчителів, які їх супроводжують, інвалідів разом із особами, які їх супроводжують, осіб, які подорожують із гуманітарною метою, зокрема тих, які виїжджають на лікування, і осіб, які їх супроводжують.

Крім того, безкоштовні візи одержуватимуть ті, хто відвідує хворих родичів, учасники міжнародних спортивних змагань і особи, які їх супроводжують, учасники наукових, культурних і творчих програм, учасники програм обміну між містами-побратимами, журналісти, пенсіонери, водії, які здійснюють міжнародні перевезення, члени екіпажів, зокрема екіпажів поїздів.

В угоді передбачено можливість видачі багаторазових віз і довгострокових – до 5 років.

За новою угодою, в разі відмови в оформленні візи, консул повинен пояснити громадянину причину відмови. Дія угоди не розповсюджуватиметься на Данію, Ірландію та Велику Британію. Угоду ще має затвердити ВР.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: