Протягом року ОГП екстрадував 37 злочинців, серед яких 2 терористів — Венедіктова

Протягом року ОГП екстрадував 37 злочинців, серед яких 2 терористів — Венедіктова

Фото: УНІАН

Офіс генпрокурора прийняв 72 рішення за запитами.

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова у своєму зверненні розповіла про міжнародно-правову співпрацю та рішення Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду.

За словами генпрокурорки, протягом 2020 року Офіс генпрокурора прийняв 72 рішення за запитами про видачу іноземних держав, вже передано 37 правопорушників.

"Цьогоріч ми значно активізували роботу у галузі міжнародного співробітництва з питань екстрадиції з компетентними органами США, Грузії та інших держав. Зокрема, видано 2 членів керівної ланки терористичної організації "Ісламська держава", одного з керівників руху "Талібан", а також 2 осіб, обвинувачених у шахрайстві та легалізації коштів на суму близько 145 млн доларів США", — йдеться в заяві.

Водночас до іноземних держав направлено 82 клопотання українських органів досудового розслідування про видачу. Незважаючи на проблеми міжнародного сполучення, викликані пандемією, організовано прийом в Україну 21 правопорушника.

Також через Офіс генпрокурора проходять усі запити компетентних органів іноземних держав до українських правоохоронців і їхні міжнародні доручення до закордонних колег. Це клопотання щодо проведення процесуальних дій, допитів осіб, вилучення документів тощо.

Упродовж 2020 року опрацьовано понад 2200 таких запитів про правову допомогу від 47 країн та понад 100 запитів про перейняття кримінальних проваджень. Найбільша кількість таких документів надійшли від Білорусі, Латвії, Литви, Польщі, Угорщини, Чехії та Австрії.

"Також розглянуто ще 500 запитів про правову допомогу та 10 запитів про перейняття кримінальних проваджень, які українські правоохоронні органи надсилали до 58 країн світу, найбільше — до Латвії, Литви, Польщі, США та Чехії", — додає Венедіктова.

Крім того, генпрокурорка зазначила, що протягом року було піписано 8 угод про створення або продовження діяльності міжнародних спільних слідчих груп: "Робота у межах спільної слідчої групи з міжнародними партнерами упродовж шести років у справі про збиття "малайзійського Боїнгу" над окупованою частиною України, дала змогу спостерігати наразі усьому світу за процесом, що відбувається у Гаазі. З березня цього року триває слухання відносно чотирьох підозрюваних осіб. Це прецедентна для України справа та ефективний досвід міжнародної співпраці.

Вміле застосування норм міжнародного права і навіть розслідування злочинів без доступу до території його вчинення – це категорії, якими сьогодні оперує Офіс генерального прокурора під час здійснення процесуального керівництва. Ще один злочин світового масштабу, потерпілими від якого є громадяни 6 країн - збиття ракетами у небі над Тегераном "українського Боїнгу", де загинуло 176 осіб. Так, з метою встановлення об’єктивних обставин авіакатастрофи літака, Офісом генпрокурора направлено до країн Європи, Азії та Північної Америки 17 запитів про міжнародно-правову допомогу та забезпечено відповідний супровід у них".

Оремо Венедіктова згадала про збройну агресію РФ. За її словами, в цьому протистоянні два фронти: на одному ціною власного життя боронять державу наші захисники, на іншому – триває не менш чутлива праця прокурорів по збору доказів злочинних дій агресора та відстоювання прав постраждалих українців.

"У правовій площині ми реалізували механізми надані законодавцем в частині визнання положень Римського статуту щодо злочинів, вчинених на Донбасі і в Криму. Виховане ціле покоління прокурорів, які застосовують норми міжнародного гуманітарного права та міжнародного кримінального права. Саме вони спільно з міжнародними неурядовими організаціями, починаючи з 2016 року, скерували до Міжнародного кримінального суду загалом 15 інформаційних повідомлень про найбільш тяжкі злочини, які вчиняються проти українського народу",— зазначила генпрокурорка.

У цьому році на рівні Департаменту прокурорами повідомлено про підозру 54 особам в скоєнні особливо тяжких злочинів в ході збройного конфлікту.

Загалом кількість злочинів, пов’язаних зі збройним конфліктом по Україні, перевищує 20 тисяч та розслідується у понад 5 тисячах кримінальних проваджень.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
193
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація