Провідниця погрожувала викинути з поїзда у полі сім'ю киян з 4-річною дитиною

Дата публікації
Провідниця погрожувала викинути з поїзда у полі сім'ю киян з 4-річною дитиною

Провідниця влаштувала скандал родині киян з дитиною / Сегодня

Скандал розгорівся через відсутність свідоцтва про народження дівчинки, при тому що іншу жінку з дитиною без документа впустили у вагон за 50 грн.

У Херсоні провідник не пускала у вагон поїзда сім'ю киян, а потім погрожувала висадити матір разом із 4-річною дитиною серед ночі на найближчому полустанку.

Проблеми почалися через те, що у батьків не було з собою оригінала свідоцтва про народження дитини, пише Сегодня.

За правилами перевезення пасажирів, для того, щоб дитину пустили в поїзд, потрібно надати оригінал документа, що підтверджує вік - свідоцтво про народження або проїзний документ дитини або паспорт одного з батьків, в якому є запис про дитину. Але дівчинка не була записана в паспорті батьків, а свідоцтво про народження сім'я на відпочинок не брала - тільки копію.

"Коли ми в Києві купували квитки на поїзд, касир сказала, що якщо дитина їде не на окремому посадковому місці, а на одному з ким-небудь із батьків, і враховуючи вік (4 роки), достатньо буде копії свідоцтва про народження. Оригінал у нас був на руках, тому ми могли без всяких проблем його взяти, якщо б нам про це хтось повідомив", - пояснює батько малятка Євген.

Він розповів, що скандал з провідницею виник ще під час посадки, коли чоловік вирішив самостійно занести до вагона частину сумок, залишивши дружину і дитину з іншими речами в залі очікування.

"Провідниця 9-го вагону, перевіривши мій квиток і уточнивши, з ким я їду, зажадала документи дружини і дитини, хоча їх поруч не було. Провідниця навідріз відмовилася пускати мене особисто в вагон, незважаючи на те, що мої документи були в порядку, а дочка їхала на одному посадковому місці з дружиною, а не зі мною", - розповів Євген.

Щоб встигнути забрати дружину з дитиною і речами, чоловік кинув сумки прямо на пероні і помчав до залу очікування. Ганна в цей час з дитиною на руках і сумками спробувала вийти йому назустріч.

"Ми буквально прибігли до поїзда, коли до відходу залишалося вже 6 хвилин. Дивлячись на 4-річну ридаючу дочку, провідниця загородила собою вхід у вагон і категорично відмовилася нас впускати", - розповідає Євген.

За словами його дружини Анни, далі все виглядало, як у трилері. "Провідниця стала, розкинула руки і заявила, що не пустить нас. А як я залишуся з 4-річною дитиною серед ночі на вокзалі? Квитки додому влітку дістати нереально! Чоловік все ж зумів зайти у вагон, а я, стоячи на пероні, передала йому в руки дитину. Донька вищала і тяглася до мене. а провідниця в цей час стояла в дверях. Вони з начальником поїзда погрожували викинути нас на найближчій станції", - говорить Ганна.

За словами Євгена, на його очах у вагон зайшла пасажирка, у якої теж не було оригіналу свідоцтва про народження дитини. "Потім у вагоні ми розмовляли з цією жінкою, і вона сказала, що заплатила начальнику поїзда за дозвіл 50 грн. Рекомендувала нам зробити те ж саме", - зазначив Євген.

До середини ночі сім'я їхала зі скандалом в тамбурі. "Дитина три години спала на руках або на сумках прямо на підлозі. Провідниця кричала, що не допустить нас у вагон", - пояснює Євген. За його словами, на найближчому полустанку начальник поїзда відкрив двері та зажадав, щоб Євген негайно виносив речі і виходив.

"Там було навіть не містечко, а просто маленький полустанок. Як я з дитиною під деревом у відкритому полі буду ночувати? Я почала плакати, дзвонила батькам в Київ. Вже була готова до того, що нас просто ногами будуть виштовхувати з поїзда", - говорить Ганна.

В результаті на найближчу велику станцію Кривий Ріг викликали наряд міліції. "Нам сказали, що ми "підписали цим собі смертний вирок", і що ягідки у нас ще попереду", - розповів Євген.

Проте правоохоронці, поговоривши з провідницею і пасажирами, відмовилися висаджувати сім'ю з поїзда. В результаті Євгенія і Ганну, все ж пустили в купе, але за зіпсовані нерви пасажири хочуть покарати працівників залізниці.

"Хай знайдуть вихід із ситуації - заплатити за квиток, якщо є сумніви у віці дитини, викликати міліцію на станцію призначення, пред'явити документи після приїзду... Адже найлегше залишити жінку з дитиною на вокзалі в чужому місті. А якщо головна мета - не допустити крадіжки дітей, то чому одразу на вокзал не викликають міліцію? І чим допоможе, якщо дорослого з дитиною серед ночі кинути десь у полі", - дивується Ганна.

В "Укрзалізниці" кажуть, що провідник не мала права не пустити в вагон чоловіка з паспортом і квитком, якщо він хотів їхати сам. А у випадку з дитиною провідник діяла за правилами, оскільки батьки не пред'явили оригінал свідоцтва про народження дівчинки. "Пасажир, який перевозить дитину до 14 років, повинен мати оригінал документа, який підтверджує вік дитини. Інформація про необхідність мати при собі оригінал документа, що підтверджує вік дитини, вказана також на проїзних документах", - йдеться у відповіді "Укрзалізниці" на запит видання.

При цьому свідоцтво про народження залізничники просять показати для того, щоб з'ясувати особистість дитини і дізнатися її вік.

Якщо при собі потрібних паперів немає, то попросити рідних принести все необхідне до поїзда після прибуття, за нинішніми правилами, теж не можна. "Пред'явлення документів на станції прибуття нормативно-правовими актами не передбачено", - повідомили в "Укрзалізниці".

Нагадаємо, близько місяця тому провідник на ходу викинув з поїзда двох жінок. За словами жінок, вони проспали свою зупинку в Білій Церкві, кинулися до провідника, а він не зупиняючи поїзд виштовхав їх з вагона на перон.

Наступна публікація