Провина за ледь теплі батареї лежить на облгазах

"Нафтогаз" не давав вказівок обмежити тиск газу для внутрішніх споживачів задля економії.

НАК "Нафтогаз України" підтримує повний тиск у внутрішній мережі, оскільки має достатні запаси у сховищах, заявив голова компанії Олег Дубина в ефірі "5 каналу".

Він повідомив, що подача газу не обмежується навіть тим компаніям, які заборгували значну суму, наприклад, "Київенерго", борг якої складає приблизно 800 млн. грн.

"Ми намагаємося достукатися, щоб нам все-таки заплатили. І сьогодні "Київенерго" може перейти на опалювальні котли, а не виробляти електроенергію, як це вони роблять з газу. І тоді всі будуть з теплом і гарячою водою", - наголосив голова "Нафтогазу".

Дубина також зауважив, що вся відповідальність за ледь теплі батареї лежить на облгазах, які належать приватним власникам.

"Тому за все, що робиться там на місцях, відповідають власників цих облгазів. Ми подаємо весь газ, який необхідний для цих регіонів", - сказав Дубина.

На питання, хто ці власники облгазів, голова "Нафтогазу" лише зауважив, що "вони українці". "Думаю, усім відомі їхні імена", - додав він.

Крім того, Дубина наголосив: "Я зробив заяву і сказав, що якщо хтось думає, що я дозволю країні замерзнути – я ніколи цього не зроблю".

Як відомо, з 1 січня російський "Газпром" припинив поставки газу до України. Київ та Москва не змогли домовитися про ціну та укласти новий контракт на наступний рік. Російсько-українська суперечка викликала занепокоєння у країн ЄС, до яких російський газ йде транзитом через Україну.

"Газпром" вже заявив про намір подати на "Нафтогаз" до суду. Українська компанія готова відповісти зустрічним позовом.

Тим часом ще з листопада місяця мешканці більш ніж п’яти українських міст замерзають: за словами чиновників, через заборгованість і несправність мереж. Опалення є, але частіше за все батареї ледь теплі, тож люди шукають можливості зігріти себе самотужки.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: