Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Провінційне місто на Полтавщині прикрасило найвищу живу ялинку в Україні

Новорічне дерево з міста Зіньків зареєстрували в реєстрі рекордів.

Найвища в Україні новорічна ялинка знаходиться не в Києві, а на Полтавщині. Зелену красуню, що виросла у невеликому містечку Зіньків, не стали рубати, а прикрасили і запросили подивитися на новорічне диво фахівців з національного реєстру рекордів, які й зафіксували офіційно новий рекорд України, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Це дерево вважають центральною ялинкою Зінькова вже не одне десятиріччя. У новорічну ніч місцеві приходять до нього загадувати бажання. "Знаєте, у нас батьки святкували 30 років тому свій новий рік, а в цьому році і ми будемо святкувати під цією ялинкою", - кажуть місцеві. Пенсіонер Володимир Омельченко пригадує, як 23-річним брав участь у висадці цього дерева. Зараз чоловікові майже 80 років. "Ми її десь брали із питомника, а як саджали, то їй було вже років три-чотири. Тобто їй 55 приблизно", - каже він.

ВідеоДе найвища ялинка: Національний Реєстр рекордів офіційно зафіксував новий рекорд України

Цьогоріч зелену красуню вирішили виміряти і з'ясували, що це найвища новорічна ялинка, яка тримається на ногах самостійно. Керівник національного реєстру рекордів України офіційно підтверджує заміри: 23,7 метри. "Рекорд України встановлено", - оголошує Лана Вєтрова. Не рубати ялини, а прикрашати ті, що ростуть у природі – закликає очільник міста. Він каже, що це і для ока приємніше, і для бюджету економія. "Якщо рахувати таку ялинку, по такій висоті – то це тисяч 20-30, я думаю, вона коштує, щоб її довезти, поставити", - каже мер Сергій Максименко.

Донині подібних рекордів в України ще не фіксували. Але цього року на звання найвищої новорічної ялинки, що росте в природі, боролися відразу два міста. "Вже нам телефонували з Луцька, вони, звичайно, сподівалися, що цього року титул залишиться в них, але їхня ялинка – 20 метрів", - розповіла Вєтрова. Ялинка із Зінькова хоч і є найвищою в Україні, але до світового рекорду – 48-метрової, що росте в Естонії – їй доведеться рости ще з півстоліття.

Кореспондент ТСН Оксана Солодовник

Залиште свій коментар

Вибір редакції