Прояви диявола чи нещасне кохання. У маленькому місті на Вінничині повісилися троє підлітків

Дата публікації
Перегляди
33к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Прояви диявола чи нещасне кохання. У маленькому місті на Вінничині повісилися троє підлітків

самогубці із Погребища / Фото: ТСН.ua

Місцеві жителі впевнені, що це "прояв діянь диявола", проте поліція запевняє, що батьки вчасно не пояснили та не догледіли за дітьми. 

У невеличкому місті Погребище Вінницької області менше ніж за місяць сталося одразу три самогубства підлітків. Місцеві жителі б’ють на сполох, не випускають дітей з дому та вважають, що все це прояви диявола. 

ТСН.ua зв'язався з поліцією, знайомими та друзями підлітків та місцевою мешканкою Погребища Надією, яка розповіла, що люди у місті дійсно налякані і для такого невеликого населеного пункту це велика трагедія. 

Що відомо про самогубців

Влад Марнопольський 17 вересня пішов з дому і в ніч проти 18 вересня скоїв самогубство. Хлопцю було лише 17 років, він навчався у медичному училищі та мав стати лікарем, як і його батьки. Мати Влада працює у місцевій полікліниці стоматологом. 

За словами начальника Погребищенського вiддiлення полiцiї Володимира Гавриша, кримінальне провадження щодо Марнопольського було закрите, оскільки було встановлено, що самогубство він скоїв сам. 

“Ніхто йому не допомагав та інші версії не були підтверджені. Схилення його до скоєння самогубства не підтвердилося. Предсмертної записки також не було виявлено”, – зазначили у поліції. 

Начальник поліції розповів, що Влад був у гостях у друзів, потім прийшов додому, мати його бачила і вони спілкувалися. Ніяких тілесних ушкоджень у нього не було. Він ліг спати, а перед цим ще сказав, що у нього зранку є якісь плани. Вже зранку мати прокинулася і побачила відкриті двері надвір, оскільки хлопець займався спортом, вона подумала, що син пішов на перекладину. Але виявилося, що то був суїцид. Хлопець повісився на турніку у дворі. 

“Було виявлено у нього у крові 1,4 проміле алкоголю. Коли вони відпочивали з друзями, то він вживав спиртні напої, але коли вони спілкувалися з матір’ю, то вона зазначила, що син був нормальний та адекватний – це з її слів”, – додав Гавриш. 

Влад був відмінником у медичному коледжі. Якщо говорити про його спілкування з друзями, то у нього не було жодних конфліктів та бійок. 

“Це такий вік та період, що, можливо, там щось з дівчатами відбувалося і це стало причиною. У коледжі з вихователями та з матір’ю ми переспілкувалися і ніхто нічого не може сказати”, – розповіли у поліції. 

Підтвердили факт, що у Марнопольського вдома було ще знайдено дві мотузки з зашморгами та вузлами. Слідство вважає, що він просто тренувався в’язати вузли перед самогубством. 

Група, на яку був підписаний Влад Марнопольський / Фото: Влад Марнопольський Вконтакте

Варто зазначити, що Марнопольський був підписаний у Мережі на різні групи з негативним контентом, який і міг наштовхнути підлітка на смерть. 

“Одна з них (група – ред.) була підписана якимись ієрогліфами, то в ній були різного роду повідомлення негативного впливу, наприклад, демонологія, окультизм та інше. Для дитини нічого хорошого у тих групах не було. Якщо говорити про всі такі пабліки, то тільки розпочинався “Синій кит”, ми по всіх закладах провели заняття, переговорили з вихователями і т. д. Батьки дивилися телефони і соцмережі, проте, на цих нових сучасних телефонах нічого не можливо побачити. З іншого боку, коли ми проводимо такі заняття, то робимо свого роду рекламу цим паблікам. Тому що, дитина, котра ніколи про таке не чула, їй стане цікаво, та вона туди зайде”, – додав Гавриш.

За його словами, у Марнопольського не було таких груп, під впливом яких він міг би таке зробити. Проте, ТСН.ua знайшов групи, про які розповіли у поліції. Більшість з повідомлень носили суїцидальний характер, на багатьох світлинах були зображені кров, вбивства, диявол, повішення на дереві, сатанинська біблія і подібне.

На Львівщині дві дівчинки врятували учасника гри "Синій кит"

На Львівщині дві дівчинки врятували учасника гри "Синій кит"

Другий випадок стався 7 жовтня, це менше ніж через три тижні після першого самогубства. 18-річний Юрій Мельник у соціальних мереж зареєстрованим не був та з Марнопольським знайомий не був і вони навіть не спілкувалися, і номерів телефонів один одного не мали.

Якщо Марнопольський міг скоїти самогубство під впливом соціальних мереж, то смерть Мельника цілковита загадка. У поліції наразі відкрито кримінальне провадження та продовжується слідство.

Фото: ТСН.ua

“Щодо Мельника, я не можу стверджувати, але він також виношував такі ідеї стосовно самогубства. Він розповідав друзям, щоб під машину стрибнути і таке подібне. Тобто, нахили у нього прослідковувалися. Причини самогубства Мельника наразі немає, ми чекаємо висновків усіх експертиз. Мельник вийшов з дому у вечірній час і був з друзями десь у розважальному закладі, а коли повернувся, то спілкувався з батьками і все було добре. Його телефон також дивилися, і нічого такого, що могло б підштовхнути його до суїциду немає”, – розповіли у поліції. 

Третій хлопець – 18-річний Вадим Протопіш. Він був однокласником Юрія Мельника. Останні два роки навчався у Вінниці, у нього була дівчина, з якою вони були разом близько року, проте, потім вони розійшлися, що, можливо і стало причиною самогубства.

“Батьків не влаштовували їхні відносини і вони його забрали і він вступив до Черкаського закладу та вчився він на рятувальника ДСНС. Він приїхав на похорони свого однокласника, а потім зустрівся зі своїми знайомими у Погребищі, і коли вони там відпочивали, він побачив цю дівчину. Вони тоді вже як 2-3 тижні перебували у складних взаєминах і у них стався конфлікт. Вадим почав до неї підходити і з’ясовувати стосунки. Друзі його забрали звідти і відвезли додому. Коли він був вже вдома, зателефонував до свого товариша і сказав, що буде третім. Цей товариш перелякався і почав телефонувати всім друзям та знайомим, бо номера телефону батьків у нього не було. Ну ось, як вони всі прибігли до нього додому то вже було пізно, і він повісився”, – додав Гавриш. 

Начальник поліції зазначає, що тут є хоч якась причина – це конфлікт з дівчиною, а у перших двох хлопців поки незрозуміло. Тому, наразі очікуються всі результати експертизи. 

“Ось не було у них цієї грані. Вони не усвідомлювали всіх наслідків і що це гріх. При тому, що всі вони знали, як це, бо всі були присутні на похоронах і бачили всю ту процесію, бачили як важко і боляче батькам, і все одно”, – додав Володимир Гавриш. 

Вадим Протопіш з колишньою дівчиною / Фото: ТСН.ua

Поліція продовжує розслідування і просить батьків бути уважнішими до своїх дітей. Варто спілкуватися з підлітками, прислухатися до них, слідкувати за їхніми вподобаннями та просто бути поряд. Місцеві жителі впевнені, що це "прояв діянь диявола", поліція запевняє, що батьки просто вчасно не пояснили та не догледіли. 

Знайомі про самогубців

Місцевий підліток Максим Столітній, який навчається в училищі Погребища, також розповів, що на місці самогубства першого хлопця було знайдено мотузки з петлями, і можливо все пов’язано з соціальними мережами.

“Начебто говорять, що то через соціальні мережі було. Всі ж були на похороні: і батьки, і знайомі, і одногрупники і всі там спілкувалися. Всі кажуть, що це не остання смерть. У Бухнах (село поблизу міста Погребище – ред.) також ще хлопець повісився. У нас в училищі збираються психологи і говорять з нами про все це”, – розповів Максим.

Хлопець каже, що після самогубств, зі сторінок підлітків все повидаляли, а поліція взагалі нічого не розповідає і не робить.

“Так, ще я чув про повний місяць, і про все це. Казали, що це рік такий, що буде ще багато самогубств”, – сказав Максим. 

Варто зазначити, що місцеві у Погребищі настільки налякані, що просто відмовлялися розмовляти. ТСН.ua намагався зв’язатися з друзями та одногрупниками хлопців, проте всі настільки перелякані, що близько 15 людей просто заблокували свої сторінки у Мережі чи додали журналіста ТСН до чорного списку. 

Проте, ті, хто погодився розповісти про хлопців, сказали, що всі вони були позитивні, гарно навчалися, малий добрий вигляд і ніхто б навіть подумати не міг, що таке можливо. 

З Вадимом ми навчалися разом у школі. Я пішов після 9-го класу, а він залишився до 11-го. Після того я з ним 3 роки не спілкувався. Я не знаю, чому це сталося, чуток багато, проте, я в це не вірю. Він був звичайним хлопцем, як і всі”, – розповів знайомий хлопця Олег Мельник.

Це не перший випадок у маленькому місті. У березні 2016 року 19-річну студентку медуніверситету Погребища Аллу знайшли у ванній кімнаті гуртожитку з простреленою головою.

Друзі дівчини розповіли, що вона була студенткою 2 курсу, старостою групи, порядною, розумною дівчиною та не мала жодних проблем з навчанням. Припускають, що до самогубства її могли довести негаразди з хлопцем.

Психологи кажуть, що найчастіше суїциди зчиняють у віці 15-25 років. Дівчата, на відміну від хлопців, роблять цей фатальний крок на емоціях, здебільшого через нещасне кохання, проблеми у сім'ї. Батькам підлітків радять придивлятися до поведінки своїх дітей. Депресію, в якій частіше за все зчиняють суїцид, можуть видати раптова замкнутість та мовчазливість.

Місцеві кажуть, що це "прояв діянь диявола"

Я подробиць не знаю, просто я проживаю у Погребищі, і для нас це була дуже велика трагедія. Як перша дитина повісилася, то всі виходили і прощалися. Потім друга дитина повісилася, а потім за нею одразу третя, і теж повісилася. Після цього батьки дуже перелякалися і нікого не випускали з дому. Я своїй дитині також заборонила”, – каже місцева жителька Надія. 

Усі хлопці були знайдені повішеними. Наймолодшому було 17 років, другому і третьому – 18 років. 

За словами жінки, після першого самогубства, мама хлопчика їздила до ворожки, де їй сказали, що до кінця цього року повіситься ще восьмеро дітей. Після трагедії у Погребищі в сусідньому селі повісився ще один хлопець, стверджує Надія, проте, поліція наразі спростувала цей факт. У Погребищі, у якому проживає близько 6 тисяч людей, розповсюдилися різні чутки і вже кожен має свою версію трагедії.

“Говорять, що це соціальна мережа все. Я розмовляла з місцевим поліцейським і він сказав, що були зібрання, на яких говорили на цю тему. Сказали, що у дітей наркотиків у крові не було, тільки алкоголь. У нас тут є такий нічний магазин “Артеміда”, то кажуть, що всі вони перед повішанням збиралися біля нього”, – розповіла вона.

Всі три сім’ї заможні і ніколи не бідували, у дітей було все, і їм ні в чому не відмовляли. “Ще в поліції мені розповіли, що зайшли у комп’ютер однієї дитини, а в неї там пошукові запити “Як продати душу дияволу”. Він (поліцейський – ред.) мені сказав, що боїться навіть про таке говорити, щоб ніхто нічого не дізнався, бо люди і так дуже налякані”, – додала місцева мешканка.

Чутки настільки розповзлися маленьким містом, що деякі почали казати, що начебто, всі хлопці повісилися у повню, і тут є прояви діянь диявола, проте, як запевняє поліція, це неправда. Надія каже, що всі ті диявольські пабліки та запити у Мережі кажуть про потойбічний світ.

У селі також ходять чутки, що там була постановка, і нібито хтось хлопця знімав на камеру, також було знайдено багато інших мотузок із зашморгами. 

“Батьки кажуть, що як могла дитина саме таке зробити, кажуть, що там ще хтось був присутній під час самогубства”, – розповідає Надія.

Тим часом, вчителі у школі говорять, що це секта, де проводяться маніпуляції над дітьми, і там впливають на їхню свідомість. У поліції зазначили, що були відкриті кримінальні провадження, проте місцеві мешканці все одно дуже налякані.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
33к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація