Проїзд в маршрутках не подорожчає

Перевізники відклали підвищення тарифів на проїзд у маршрутних таксі в Києві з 1 грудня, як вони планували, на невизначений час.

Зі слів приватного підприємця-перевізника Ігора Гусака, робоча група Київської міської державної адміністрації продовжує роботу над вивченням економічної обґрунтованості підвищення тарифів, і перевізники вирішили дочекатися підсумків роботи групи. 

Начальник Головного управління транспорту Київміськадміністрації Іван Шпилевий повідомив, що робоча група має намір завершити свою роботу до 5 грудня. Він сказав, що розрахунки й матеріали щодо економічної обґрунтованості підвищення тарифів на розгляд робочої групи подали тільки 8 із 68 приватних перевізників.

Шпилевий також повідомив, що представники робочої групи вибірково інспектують різні маршрути перевізників з метою вивчити їх реальний прибуток і кількість перевезених пасажирів за добу.

Крім того, група вивчає різні варіанти для втримання тарифів на проїзд у маршрутках на нинішньому рівні.

Як приклад таких варіантів Шпилевий назвав готовність міськадміністрації вивчити можливість надати перевізникам пільги на оренду земельних ділянок, які вони займають, пільги з оплати комунальних послуг, компенсації різниці між собівартістю перевезень і чинних тарифів, а також можливість оптової закупівлі палива для приватних перевізників. Він підкреслив, що кожен із цих варіантів може бути реалізований.

Шпилевий також зазначив, що адміністрація має намір будь-яким способом утримати чинні тарифи.

У свою чергу, мер Києва Леонід Черновецький заявив, що адміністрація веде діалог з перевізниками й не має наміру вживати яких-небудь різких дій до тих компаній, які створюють робочі місця.

Він також упевнений, що перевізники не підвищать тарифи із грудня. 

"Вони (оголошення в маршрутках про підвищення тарифів на проїзд із грудня) тільки висять, і більше нічого, і далі адміністрація буде вживати заходів", - сказав Черновецький.

Київське територіальне відділення Антимонопольного комітету рекомендує приватним перевізникам утриматися від необґрунтованого підвищення тарифів на проїзд у маршрутних таксі в Києві.

42 приватних перевізники запропонували Київміськадміністрації спільно визначити економічно обґрунтовані тарифи на проїзд у маршрутних таксі до 1 грудня. Двоє приватних перевізники мали намір підвищити тарифи на проїзд у своїх маршрутках з 19 листопада, однак перенесли підвищення на 1 грудня.

Усього в Києві працюють 62 приватні перевізники, які мають автопарк із близько 2,5 тис. маршруток.

У Києві в маршрутних таксі діють такі тарифи: проїзд до 3 км - 0,5 гривні, від 3 до 5 км - 0,75 гривні, від 5 до 10 км - 1 гривня, від 10 до 15 км - 1,25 гривні, від 15 до 20 км - 1,5 гривні, понад 20 км - 1,75 гривні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: